Latvijas čempione: Esam šokēti par RFS nespēju atzīt sportiskā veidā piedzīvotu zaudējumu

05/01/2021 12:40
Riga FC

“Optibet” virslīgas čempione “Riga FC” kluba “Twitter” kontā paudusi sašutumu par aizvadītās sezonas vicečempiones RFS lēmumu vērsties Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Iepriekš ziņots, ka 17.oktobrī Liepājā “Daugavas” stadionā notikusī Latvijas virslīgas 22.kārtas spēle starp “Liepājas” un RFS komandām tika pārtraukta 66.minūtē atkārtota elektrības padeves traucējuma dēļ, kas ietekmēja spēles apgaismojumu dienas tumšajā laikā. Rezultāts tobrīd bija 1:0 mājinieku labā. Pirmajā gadījumā, kad gaisma pazuda pie RFS komandas vārtiem 55.minūtē, komandas sagaidīja elektrības padeves atjaunošanu, otrajā tika lemts maču pārcelt.

Gan “Liepāja”, gan RFS aicināja Latvijas futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisiju (DK) piešķirt pretiniekiem tehnisko zaudējumu. Ja RFS prasība tiktu apmierināta, tad komanda kļūtu par valsts čempioni, jo tā atpalika no cita Rīgas kluba par trīs punktiem, bet savstarpējās spēlēs tai bija labāka bilance pret “Riga” vienību.

Tomēr LFF nozīmēja pārspēli, kurā RFS zaudēja “Liepājai” ar 0:1. Rīgas klubs gan neplāno padoties – organizācija vērsusies CAS, iesniedzot prasību pret LFF un biedrību “FK Liepāja”. Lietas izskatīšana ir sākotnēja stadijā, tāpēc datumi, kuros tiks uzklausītas iesaistītās puses, vēl nav zināmi.

“Mēs esam šokēti par RFS lēmumu vērsties Sporta arbitrāžas tiesā un nespēju atzīt sportiskā veidā piedzīvotu zaudējumu. Esam pārliecināti par CAS objektīvu un loģisku lēmumu šajā situācijā,” rakstīts “Riga” paziņojumā.

Jau ziņots, ka aizvadītajā “Optibet” virslīgas čempionātā “Riga” finišēja ar 69 punktiem 27 spēlēs, otro vietu ieņēma RFS ar 66 punktiem, bet trešo – “Valmiera” ar 47 punktiem. Tikmēr “Liepāja” ierindojās piektajā pozīcijā ar 42 punktiem.