Video. Latvijas florbola izlases pretinieču cīņā Čehija pārspēj Norvēģiju

03/12/2016 19:44

Rīga, 3.dec., LETA. Pasaules čempionāts florbolā, kas pirmo reizi norisinās Latvijā, sestdien tiek aizvadīts bez pārsteigumiem un mājinieku nākamo pretinieku cīņā Čehija ar 8:4 (2:0, 3:1, 3:3) apspēlēja Norvēģiju.

Šajā mačā līdz 32.minūtei Čehija izvirzījās drošā vadībā ar 5:0. Iemetot divus vārtus 29 sekunžu laikā, 53.minūtē Norvēģija pietuvojās līdz 4:7, tomēr liela intriga duelī nebija.

Uzvarētājiem pa diviem vārtiem iemeta Matejs Jendrišāks, Jirži Curneijs un Daniels Šebeks.

Latvijas izlase čempionāta atklāšanas mačā sestdien sacentīsies ar pasaules čempioni Zviedriju, turpinājumā svētdien spēkosies ar Čehiju, bet otrdien pretim stāsies Norvēģija.

LETA jau vēstīja, ka pasaules čempionāts sestdien sākās ar Šveices izlases drošu uzvaru pār Igauniju. “Arēnā Rīga” notikušajā A apakšgrupas cīņā Šveice svinēja panākumu ar 8:4 (2:2, 5:1, 1:1).

Igaunija pirmajā periodā izrādīja sīvu pretestību, divas minūtes pirms pirmās atpūtas izvirzoties vadībā ar 2:1. Tomēr šveicieši desmit sekundes pirms pārtraukuma panāca izlīdzinājumu, bet otrajā trešdaļā iemeta piecus vārtus un panāca jau 7:3 savā labā, pēc tam droši nosargājot pārsvaru.

Uzvarētājiem ar diviem precīziem metieniem izcēlās Kristofs Meiers.

Vēl vienā šīs grupas spēlē Somija ar 12:1 (5:0, 1:1, 6:0) sagrāva Vāciju. Uzvarētājiem trīs vārtus guva Jani Kukola.

Tikmēr D apakšgrupas spēlē “Elektrum” Olimpiskajā centrā ASV ar 5:4 (2:0, 2:3, 1:1) mača izskaņā izrāva uzvaru pret Taizemi. Amerikāņi uzvaras vārtus iemeta vien 78 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad precīzs bija Aleksandrs Makvejs.

Savukārt C grupas atklāšanas mačā Dānija ar 8:1 (3:0, 4:1, 1:0) sagrāva Austrāliju. Ar četriem vārtiem atzīmējās Andreass Glads Pēdersens.

Čempionātā kopumā startē 16 komandas. A un B grupās spēkojas pēc ranga astoņas spēcīgākās izlases, bet C un D grupās ir pārējās astoņas valstsvienības. Divas A un B grupas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vājākās A un B grupas vienības ar C un D grupu spēcīgākajām komandām savā starpā spēkosies astotdaļfinālā.

Latvijai, ieņemot pirmo vai otro vietu apakšgrupā, nākamais mačs būs ceturtdaļfināls 8.decembrī. Savukārt, grupā ierindojoties trešajā vai ceturtajā pozīcijā, 7.decembrī būs jāaizvada astotdaļfināla cīņa pret kādu no C apakšgrupas izlasēm – Poliju, Austrāliju, Slovākiju vai Dāniju. Zīmīgi, ka arī potenciālā astotdaļfināla pretiniece Latvijai uz papīra būs daudz spēcīgāka nekā, ja tā nāktu no D grupas, kurā spēlē ASV, Kanāda, Taizeme un Singapūra.

Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem “Arēnā Rīga” un “Elektrum” Olimpiskajā centrā notiks līdz 11.decembrim.