Latvijas futbola arodbiedrība aicina pārtraukt virslīgas sezonu

FK Liepāja vārtsargs Oleksandrs Ribka
FK "Liepāja" vārtsargs Oleksandrs Ribka | Foto: Zigismunds Zālmanis

Latvijas futbola arodbiedrība (LaFA) Covid-19 draudu dēļ aicina pārtraukt “Optibet” virslīgas sezonu. Tālākajā tekstā LaFA ziņojums.

Pēdējās nedēļas laikā teju katram desmitajam “Optibet” virslīgas spēlētājam konstatēta
inficēšanās ar Covid-19. Šis procentuālais īpatsvars, ja to attiecinātu uz Latvijas iedzīvotāju
kopskaitu, nozīmētu 20 000 saslimušo vienā nedēļā. Ir steidzami jāpieņem mēri un
jāapstādina Covid-19 izplatība Latvijas futbolā, norāda Latvijas futbola arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Kaspars Gorkšs.

Spēlētāju drošības un veselības dēļ apturēt “Optibet” virslīgas sezonu ir aicinājuši jau vairāki futbola klubi. “Riga” ir norādījusi, ka “Optibet” virslīgas spēlēs piedalās arī amatieri un nepilngadīgi futbolisti un, ka vairums augstākās divīzijas klubu nevar nodrošināt MK noteikumu izpildi.

Arī “Valmiera” pēc Covid-19 uzliesmojumiem Rīgā un to, ka vairāki klubi nespēj izpildīt MK
izsludinātos noteikumus ir aicinājusi pieņemt lēmumu par tūlītēju virslīgas sezonas pārtraukšanu. Pēdējie starptautiskie pētījumi liecina par to, ka profesionālie sportisti ietilpst paaugstinātā riska grupā un pakļauj sevi papildus bīstamībām, inficējoties ar Covid-19.

Pētījumu rezultātā sportistiem konstatētās sirdsdarbības izmaiņas inficējoties ar Covid-19, kā arī ir pastiprinājušas bažas par to, ka kopumā šiem jaunajiem, veselīgajiem sportistiem, saslimstot ar Covid-19 vieglā formā, vēlāk var tikt konstatētas dažādas sirds patoloģijas.

LaFA ir apkopojusi savu biedru viedokli, kuri pārstāv virslīgas klubus. Nospiedošais
vairākums norāda, ka klubu nodrošinātie apstākļi nav pietiekami, lai garantētu spēlētāju drošību un pauž bažas par savu un ģimenes locekļu veselību un atzīst, ka šādos psiholoģiskajos apstākļos ir neiespējami pilnvērtīgi gatavoties spēlēm.

Kāds “Optibet” virslīgas futbolists, kurš vēlējās palikt anonīms skaidro. “Balstoties uz esošo situāciju ar Covid-19 virslīgas klubu spēlētāju vidū, čempionāts būtu jāpārtrauc, jo spēlētāji, kuri ir pašizolācijā (pie tam ar pozitīviem testu rezultātiem), nebūs spējīgi pilnvērtīgi aizvadīt sezonas noslēgumu. Lai būtu optimālā fiziskā formā, viņiem nāktos veikt nepieciešamu sagatavošanās periodu, kas ievilktu vēl uz nenoteiktu laiku
čempionāta noslēgšanos. Pretējā gadījumā čempionāts tiktu noslēgts zemākā sacensību līmenī un nespētu sniegt komandu sezonas garumā sniegto spēles līmeni. Turpināšanas iemesls ir tikai tāds, ka ir palikušas pāris kārtas čempionātā.”

Šajos izaicinošajos apstākļos futbola sabiedrībai ir jāspēj solidarizēties un nostādīt futbolā
iesaistīto labsajūtu un veselību prioritāri jebkurām sportiskajām ambīcijām. Šī ir bijusi
izaicinājumiem pilna sezona gan sporta organizācijām, gan spēlētājiem, taču nebūtu tālredzīgi aizvadīt atlikušās spēles, iespējams, nepilnos sastāvos zem paaugstināta psiholoģiskā spiediena, riskējot ar spēlētāju veselību.

Esam nosūtījuši Latvijas Futbola federācijai oficiālu vēstuli, kur mēs lūdzam LFF
ņemt vērā publiskajā telpā izskanējušo virslīgas un to pārstāvošo klubu viedokli, kā arī
spēlētāju un viņu tuvinieku drošības un veselības apsvērumus, un nekavējoties
priekšlaicīgi pārtraukt 2020. gada “Optibet” virslīgas čempionātu. Turpmākās diskusijās par
“Optibet” virslīgas turpināšu vai pārtraukšanu lūdzam iekļaut arī LaFA pārstāvjus, lai
pilnvērtīgi tiktu pārstāvētas spēlētāju intereses. LaFA sagaida atbildīgu rīcību no Latvijas
futbola federācijas puses, jo futbols vienmēr sākas no spēlētājiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par