Latvijas jaunie motosportisti izcīna trešo vietu Nākotnes cerību kausā

27/09/2021 16:37
Jānis Reišulis

Latvijas jaunie motosportisti nedēļas nogalē Beļģijā izcīnīja trešo vietu Nākotnes cerību kausā motokrosā jeb “Coupe de l’Avenir”, kas neformāli tiek dēvēts par bērnu un jauniešu Nāciju kausu. Vislabāk Latvijas motobraucēji startēja 85 kubikcentimetru (MX85) klasē, kur Jānis Reišulis uzvarēja visos trīs braucienos, bet Tomass Šaicāns bija otrais. Tādējādi Latvijai pārliecinoša uzvara arī atsevišķi šajā klasē.

Tikmēr “Open” klasē Rainers Žuks braucienos bija ceturtajā, piektajā un 12.vietā, kas summā deva piekto vietu. Vēl Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Edijs Pileckis, Denijs Bogdanovs, Toms Dankerts (visi – MX65), Markuss Kokins (MX85), Rūdolfs Aumeisters un Uldis Freibergs (abi – “Open”).

Trīs klašu summā ar vismazāko punktu skaitu – 148 – uzvarēja Francija, ar 222 punktiem bija Zviedrija, kas par diviem punktiem apsteidza Latviju. Tālāk sekoja Igaunija, Lielbritānija un Īrija. “Coupe de l’Avenir” sacīkstes norisinājās 49.reizi, un šoreiz tajās piedalījās 14 valstis. Tikmēr Jēkabs Kubuliņš Itālijā, kur norisinājās Nāciju kauss, izcīnīja uzvaru Eiropas kausa izcīņā “YZ85 bLU cRU” programmas sacensībās.