Latvijas kērlingistes cieš pirmos zaudējumus pasaules čempionātā

18/05/2022 23:41
Latvijas kērlinga izlase

Latvijas juniores trešdien Zviedrijas pilsētā Jenšēpingā cieta pirmās neveksmes pasaules junioru kērlinga čempionātā, ziņo Latvijas Kērlinga asociācija (LKA).

Dienas pirmajā spēlē atvijas kērlingistes piekāpās Dienvidkorejai ar 2:8. Pēc nesekmīgā spēles sākuma Latvijas izlasei neizdevās atgūties. Divi pirmie endi noslēdzās bez gūtiem punktiem – 0:0. LKA ziņo, ka trešajā endā abas komandas spēlēja agresīvi ar sargiem un cīņu par “mājas” centru, kas beigās deva trīs akmeņu pārsvaru pretiniecēm – 3:0.

Piektajā endā pretinieces pieplusoja vēl vienu punktu, pirms pārtraukuma panākot 4:0. Pēc pārtraukuma dienvidkorejietes atšķirībā no Latvijas kērlingistēm turpināja rādīt labu izpildījumu metienos. Tomēr pacietīgi un nekļūdīgi nospēlētas enda beigas atnesa pirmos divus punktus Latvijas izlasei (2:4).

Tie izrādījās latviešu pēdējie gūtie punkti spēlē. Septītajā endā gan izdodas panākt, ka korejietes gūst tikai punktu, bet astotajā endā kļūdas metienos latvietēm atkal liek zaudēt punktu, nonākot iedzinējos ar 2:6. Arī devītajā endā kļūdas turpinājās, pretiniecēm “nozogot” vēl divus punktus un sagādādājot Latvijas izlasei pirmo zaudējums čempionātā.

Dienas otrajā mačā Latvija ar rezultātu 5:7 atzina Skotijas pārākumu. Spēle tiek uzsākta ar diviem nonullētiem endiem, bet agresīvas trešā enda beigas no abu komandu puses Skotijai ar pēdējo metienu atnesa trīs punktus. Ceturtajā endā bija iespēja trīs punktus atspēlēt, tomēr enda beigas labāk nospēlēja skotietes, piespiežot paņemt tikai punktu (1:3). Savukārt piektajā endā norisinājās ļoti agresīva spēle ar daudz akmeņiem mājas centrā. Pateicoties lieliskam metienam enda beigu daļā, Latvijas izlasei izdevās atdot pretiniecēm ne vairāk kā punktu, ejot lielajā pārtraukumā 1:4 iedzinējos.

Sestā enda beigās nācās izpildīt sarežģītu metienu, lai izsistu pretinieču akmeni aiz sarga. Tas izdevās, tomēr nesanāca saglabāt mesto akmeni, lai izlīdzinātu rezultātu. Toties paņemti divi punktu un samazināta starpība līdz -1 (3:4). Ar teicamu astotā enda Latvijas izlases pēdējo metienu izdevās izglābties no daudzu punktu zaudējuma, pretiniecēm paņemot tikai divus (6:3).

Pateicoties Skotijas skipa garām aizmestajam “take out” metienam, latvietēm izdevās atkal pietuvoties rezultātā līdz -1 (5:6), ejot desmitajā endā. Tiesa, mēģinājums nozagt punktu, lai vismaz panāktu ekstra endu, beidzās nesekmīgi, spēlei noslēdzoties ar 5:7 zaudējumu.

Ar četrām uzvarām sešās spēlēs Latvija dala trešo vietu ar Japānu. Ceturtdien Latvija cīnīsies ar Zviedriju, bet piektdien – ar Norvēģiju un Šveici. Jau ziņots, ka svētdien latvietes ar 10:6 uzvarēja vienaudzes no ASV, pirmdien ar 10:3 pieveica Japānas komandu un ar 12:8 – Kanādu, bet otrdien ar 9:7 pieveica Dāniju.

Pēc pamatturnīra četras labākās komandas iekļūs pusfinālā. Latvijas junioru sieviešu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.