Latvijas kērlinigstes zaudē izšķirošajā mačā par vietu pasaules čempionāta pusfinālā

20/05/2022 23:52
Latvijas kērlinga izlase

Latvijas sieviešu junioru kērlinga izlase piektdien piedzīvoja zaudējumu izšķirošajā mačā par vietu pasaules junioru čempionāta pusfinālā, informē Latvijas Kērlinga asociācija (LKA). Ļoti līdzīgā cīņā Latvija ar 4:6 zaudēja Šveicei un arī Kanādas zaudējums Japānai liedza latviešu juniorēm kvalificēties pusfinālam. Latvijas izlase meistarsacīkstes noslēdza sestajā vietā.

Pēc nonullēta pirmā enda, otrajā ar pēdējo metienu “mājā” Šveice sev nodrošināja divus punktus. Savukārt mazas neprecizitātes trešā enda vidū un beigās neļāva Latvijas izlasei izlīdzināt rezultātu, paņemto tikai punktu (1:2). Ceturtā enda beigās latvietēm izdevās piespiest šveicietes uz sarežģītiem metieniem, kas rezultējās neprecīzā “take out” metienā, latviešu spēlētājām nozogot punktu un panākot neizšķirtu 2:2. Lieliski nospēlēts piektais ends Latvijas izlases izpildījumā piespieda pretinieces paņemt tikai punktu (3:2). Pēc lielā pārtraukuma Šveice panāca 3:3. Turpinājumā pēc nonullēta septītā enda šveicietes ar lieliskiem diviem pēdējiem metieniem panāca sev divu punktu vadību. Devītajā endā izdevās precīzs “take out” metiens, kas deva Latvijai tikai punktu. Pirms pēdējiem diviem skipu metieniem, Latvijas izlase paņem minūtes pārtraukumu. Taču pēdējais Latvijas izlases mestais akmens izrādījās par vāju, nepaliekot tuvāk centram kā jau “mājā” esošais pretinieču akmens. Līdz ar to Šveice, neizmetot pēdējo metienu, lika kapitulēt Latvijai ar 4:6. Lai arī piedzīvots zaudējums, vēl bija cerība uz Kanādas uzvaru pār Japānu, kas Latviju un arī Šveici ievestu pusfinālā. Kanādas un Japānas spēle ievilkās līdz pat ekstra endam, kurā japānietes nodrošināja uzvaru sev un vietu pusfinālā, tur ievedot arī Zviedrijas izlasi. Labāko četriniekā iekļuva arī ASV un Norvēģija. Ar piecām uzvarām deviņās spēlēs Latvija apakšgrupā ieņēma sesto vietu.

Jau ziņots, ka turnīra ievadā latvietes ar 10:6 uzvarēja vienaudzes no ASV, tad ar 10:3 pieveica Japānas komandu, ar 12:8 – Kanādu un ar 9:7 – Dāniju, pēc kā sekoja zaudējumi 2:8 Dienvidkorejai un 2:5 Skotijai, kā arī uzvara 9:5 pret mājinieci Zviedriju. Ceturtdienas pirmajā mačā Latvija ar 8:9 ekstra endā zaudēja Norvēģijai. Pēc pamatturnīra četras labākās komandas iekļuva pusfinālā. Latvijas junioru sieviešu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.