Latvijas motobraucējs Sabulis atstādināts no sacensībām par aizliegto vielu lietošanu

Kārlis Sabulis, sportazinas.com
Kārlis Sabulis | Foto: monsterenergy.com

Latvijas motobraucējs par aizliegto vielu lietošanu diskvalificēts līdz nākamā gada maija sākuma, liecina Latvijas Antidopinga biroja mājaslapā publicētā informācija.

Sabuļa organismā aizliegtās vielas tika atrastas 5.maijā, kad Apē norisinājās tradicionālās “Vaidavas kausa” sacensības. Diskvalifikācija viņam ir spēkā ar šo datumu un beigsies 2020.gada 4.maijā.

Sabulis aprīļa beigās piedalījās skriešanas sacensībās, pēc kurām viņam radās veselības problēmas. Ārsti viņam konstatēja miokarda hipoksiju un nozīmēja terapiju ar magnēzija sulfīta un mildronāta medikamentiem.

Tajā pašā dienā viņš nosūtījis vēstuli Latvijas Motosporta federācijai, kurā informēja par ārsta nozīmējumu un neatliekamu nepieciešamību ievadīt sportā aizliegto vielu sarakstā esošu medikamentu – mildronātu. Vēstulē viņš izteicis lūgumu arī atļaut piedalīties federācijas rīkotajās sacensībās.

“Tā kā biju viņus informējis par dopinga vielas lietošanas nepieciešamību terapeitiskos nolūkos un tiku reģistrēts dalībai sacensībās, pieņēmu, ka terapeitiskās lietošanas atļauja uz ārsta nozīmēto medikamentu dalībai federācijas organizētās sacensībās man ir sniegta,” maija beigās situāciju skaidroja Sabulis.

Sabulis pēc trim aizvadītajiem posmiem Eiropas čempionāta 250 kubikcentimetru klasē ieņēma augsto ceturto vietu, bet diskvalifikācijas dēļ viņš neturpināja sezonu. Pirms trim gadiem viņš dažos posmos startēja arī pasaules čempionāta MX2 klasē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par