Latvijas pludmales regbija izlases noslēgušas dalību EČ

29/07/2019 20:49

Latvijas sieviešu pludmales regbija jeb regbija-5 izlase nedēļas nogalē Maskavā izcīnīja ceturto vietu, kamēr vīriešu valstsvienība bija septītajā pozīcijā, informē Latvijas Regbija federācija (LRF).

Sacensību pirmā diena abām Latvijas izlasēm izvērtās veiksmīga, jo tās apakšgrupā guva pa diviem panākumiem trijos mačos, tomēr izšķirošās cīņas gaidīja svētdien, kad vispirms vajadzēja aizvadīt ceturtdaļfināla dueļus.

Latvijas dāmas ceturtdaļfinālā spēkojās ar sev labi zināmo Austriju, abām komandām jau iepriekš esot samērojušām spēkus gan pludmales regbijā, gan arī regbijā-7. Latvijas izlase labi zināja pretinieču vājās un stiprās vietas, ko arī izdevās ar pārliecību īstenot un izcīnīt ļoti svarīgu un pārliecinošu uzvaru ar 9:1. Sekojošajā pusfinālā latvietēm bija jātiekas ar absolūto turnīra favorīti Krieviju.

Galvenais treneris Uldis Bautris kā uzdevumu bija izvirzījis spēlēt gudri, veidot apdomātas izspēles un labu līniju aizsardzībā. Spēlē Latvijas izlasei bija gan veiksmīgas epizodes, gan ne tik veiksmīgas, bet tika rādīts līdzvērtīgs sniegums, kaut arī nācās ciest neveiksmi ar 2:6 – Latvija kļuva par pirmo un vienīgo komandu turnīrā, kas mājiniecēm ienesa divus piezemējumus.

Līdz ar to Latvijas izlasei otro gadu pēc kārtas vajadzēja spēlēt par trešo vietu turnīrā, šoreiz ar 4:6 piekāpjoties Spānijai. Latvijas izlase bija izstrādājusi taktiku šai spēlei un pirmajā puslaikā arī viss izdevās, izvirzoties vadībā, tomēr otrajā puslaikā tika nopelnīti divas dzeltenās kartiņas. Pēc pirmās dzeltenās kartītes mazākumā tika noturēta aizsardzība, tomēr pēcāk tiesnesis kļūdaini piešķīra dzelteno kartīti arī Martai Ozolai un šī mazākuma laikā nācās spēli zaudēt.

Latvijas vīriešu izlasei ceturtdaļfinālā bija jātiekas ar sev neērto pretinieci Lietuvu, kurai tika zaudēts ar 4:5. Izlase izgāja laukumā ar lielu pārliecību, kas bija redzams arī spēles gaitā. Cīņa sākas ļoti līdzvērtīgi, piezemējumus veicot abām izlasēm. Lai gan Latvijai bija arī dzeltenās kartītes, cīņasspars atsvēra laukumā neesošo spēlētāju, tomēr tāpat nācās piedzīvot zaudējumu.

Līdz ar to turpinājumā Latvijai pusfinālā par 5.-8.vietu bija jāspēlē pret Moldovu, ko dienu iepriekš izdevās uzvarēt ar 7:4. Spēli Latvija iesāka pārliecinoši un arī izvirzījās vadībā, taču jau pirmajā puslaikā tika nopelnīta sarkanā kartīte un visu atlikušo spēli nācās aizvadīt mazākumā. Pat šādos apstākļos cīņa bija līdzīga un moldāviem izšķirošo piezemējumu izdevās veikt vien pēdējās sekundēs – 7:8. Par iepriekšējām dienas neveiksmēm Latvija vismaz daļēji revanšējās spēlē par septīto vietu, kad izdevās parādīt savu pārākumu un meistarību, ar 8:5 pieveicot Austriju.

Eiropas čempionāts pludmales regbijā notika trešo reizi vēsturē un pēc dažādiem eksperimentāliem turnīriem šogad gan vīriem, gan dāmām bija atvēlētas pa astoņām vietām.

Eiropas čempionātā gan dāmām, gan vīriem atkal uzvarēja Krievijas izlase. Dāmu turnīrā mājinieces titula mačā ar 2:1 pārspēja Itāliju, kas bija pagājušā gada fināla atkārtojums, bet vīriem Krievija finālā ar 7:4 pārspēja Gruziju, kamēr spēlē par trešo vietu Itālija pieveica Lietuvu.