Latvijas regbija izlase Baldonē pieveic Luksemburgu

02/04/2022 16:38
Latvijas regbija izlase

Latvijas regbija izlase sestdien Baldonē Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijas pirmajā mačā pieveica Luksemburgu. Latvija pārspēja Luksemburgu ar 32:9 (7:9). Jau trešajā minūtē viesi pēc Viljama Brauna soda sitiena panāca 3:0 savā labā.

30.minūtē mājinieki ar Toma Asejeva piezemējumu pēc izvirzījās vadībā, bet tūlīt Tomass Deividsons iesita arī realizācijas sitienu – 7:3. 38.minūtē Kaspars Briedis nopelnīja dzelteno kartīti, uz desmit minūtēm atstājot mazākumā mājiniekus, un luksemburgieši to izmantoja. Tūlīt Brauns iesita soda sitienu – 7:6, bet Latvijas izlasē laukumā pirmajā līnijā Brieža vietā devās Dainis Turkins, uz brīdi nomainot Dimitri Fundū.

Vairākumā luksemburgieši vēlreiz realizēja soda sitienu, Braunam pašās puslaika beigās panākot vadību viesiem – 9:7. 55.minūtē komandas kapteinis Miķelis Jurēvičs piezemēja bumbu laukuma kreisajā malā, bet realizācijas sitiens no neērtas pozīcijas nebija precīzs – 12:9 Latvijas labā.

59.minūtē luksemburgieši nopelnīja dzelteno kartīti un palika mazākumā, bet Tomass Deividsons pēc šī pārkāpuma 61.minūtē realizēja soda sitienu, panākot 15:9. 72.minūtē T.Deividsons realizēja vēl vienu soda sitienu – 18:9. 76.minūtē Jurēvičs ar piezemējumu panāca 23:9, bet realizācijas sitienu iesita – 25:9, Latvijai dodot iespējas veikt vairākas maiņas. 30:9 ar piezemējumu panāca Asejevs, bet T.Deividsons pievienoja precīzu realizācijas sitienu – 32:9.

Divīzijas līderpozīcijās ar desmit punktiem divās spēlēs ir Čehija, piecus punktus vienīgajā mačā nopelnījusi Zviedrija un Latvija, četri punkti četros dueļos ir Luksemburgai, bet vienu punktu divās cīņās ir nopelnījusi Ungārija. Pērn rudenī paredzētās Latvijas izlases spēles Covid-19 dēļ tika atceltas, tādējādi latviešiem šis bija pirmais regbija-15 mačs pēdējo pāris gadu laikā. Turpretī Luksemburga aizvadījusi jau trīs spēles – rudenī tika piedzīvoti zaudējumi Zviedrijai (5:51) un Čehijai (12:39), bet 12.martā mājās ar 30:23 tika pārspēta Ungārija.

23.aprīlī Baldonē tiks uzņemta arī Zviedrija, bet 7.maijā paredzēts mačs viesos ar Čehiju. Pēc spēļu pārcelšanas Latvijas – Ungārijas savstarpējā cīņa netiek plānota. Nākamajā ciklā abas divīzijas tiks apvienotas, tādējādi neviena no izlasēm neizkritīs uz zemāku līmeni. Toties uzvarētājai būs iespēja pacelties divīziju augstāk.