Latvijas regbija izlasi turpmāk vadīs britu speciālists

Latvijas regbija izlase, sportazinas.com
Latvijas regbija izlase. Foto: Latvijas Regbija federācija/Zigismunds Zālmanis

Par Latvijas vīriešu regbija izlases galveno treneri kļuvis Lielbritānijas speciālists Herijs Volkers.

Latvijas regbija izlases galvenā trenera amatu ir atstājis krievs Sergejs Lisko, bet pirmdien Latvijas Regbija federācijas (LRF) valdes sēdē par jauno komandas stūrmani kļuva Volkers, kurš vienlaikus pārņems arī valstsvienību regbijā-7. Šādu informāciju atklāja LRF ģenerālsekretārs Oļegs Voroņins.

“Uz izlases galvenā trenera amatu bija ļoti daudz variantu – kādas desmit kandidatūras,” atklāja Voroņins, piebilstot, ka pretendenti nākuši arī no tādām valstīm kā Rumānija, Francija un Vācija. “Volkeram ir ļoti labs CV un visādu līmeņu pieredze Anglijas regbijā.”

Šobrīd ir skaidrs, ka Volkers ar Latvijas izlasi noslēgs ciklu Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas otrajā konferencē, bet, ja komandai izdosies atgriezties pirmajā konferencē, līgums ar speciālistu, visticamāk, tiks pagarināts uz nākamo ciklu.

Lisko par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts 2012.gada rudenī, sākotnēji noslēdzot līgumu uz četriem mačiem. Kopš tā laika viņš saglabāja savu amatu, turklāt komanda laika gaitā savus rezultātus uzlaboja. Viņš kļuva vien par trešo treneri izlases vēsturē aiz Ulda Bautra un Vladimira Ņikonova. 2006.gadā Latvija pasaules rangā bija pacēlusies līdz pat 37.vietai, bet, kad krievu treneris pārņēma amatu, komandu bija vien 72.pozīcijā, kas ir tās visu laiku zemākā.

Šobrīd Latvijas komanda rangā atrodas 57.vietā.

Lisko vadībā Latvijas klasikā izlase aizvadīja 27 spēles, kurās guva 16 uzvaras un piedzīvoja 11 neveiksmes.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par