Latvijas regbija klasikā “Garkalne”/”Livonia” apspēlē čempioni “Ķekava”/”Miesnieki”

21/07/2021 00:31

Latvijas klasiskā regbija milžu cīņā “Garkalne”/”Livonia” otrdien uzvarēja valsts čempioni “Ķekava”/”Miesnieki” komandu. “Garkalne”/”Livonia” Rīgas Tehniskās koledžas laukumā uzvarēja ar rezultātu 29:23 (21:11). Spēle starp abām nesamierināmajām pretiniecēm izvērtās gana asa un spraiga.

Kā pirmais bumbu aiz galalīnijas aiznesa “livonieitis” Markuss Krallišs un uzreiz sekoja Donovana Randta precīza realizācija. Turpinājumā divi Jura Iesalnieka realizēti soda sitiena sadzēsa “Garkalne”/”Livonia” pārsvaru līdz vienam punktam, bet Markusa Bēmera piezemējums jau deva vadību “miesniekiem” – 11:7.

Līdz puslaika beigām Klemāns Berijs Vaits veica divus piezemējumus un Randts bija nekļūdīgs abās realizācijās, “Garkalne”/”Livonia” pārtraukumā dodoties jau ar desmit punktu pārsvaru – 21:11. Otrajā puslaikā Randta soda sitiens un Vaita piezemējums ļāva “Livonijai” panākt jau 18 punktu handikapu.

Līdz mača beigām “Miesnieki” 12 punktus atguva. Vispirms tas izdevās ar soda piezemējumu, bet pēc tam “meloni” ieskaites zonā nogādāja Andris Andersons. Uzvarētājiem par labāko spēlētāju tika atzīts Gundars Grieķis, bet pretiniekiem – Toms Asejevs. Vicečempione “Garkalne”/”Livonia” uzvarējusi visās trīs šosezon aizvadītajās spēlēs, bet “Ķekava”/”Miesnieki” regbisti guvuši panākumus četrās no piecām cīņām.

2021.gada Latvijas čempionātā regbijā-15 startē sešas komandas – “Garkalne”/”Livonia”, “Ķekava”/”Miesnieki”, “Rāmavas Lāči”, “Valmiera Fēnikss”, “Eži”/”EK Sistēmas” un “Jūrmala”. Regulārajā sezonā kopā tiks aizvadītas 30 spēles.

2021.gada Latvijas čempionāts regbijā norisināsies no 17.jūnija līdz 10.oktobrim. Pamatturnīrā līdz 12.septembrim plānots izspēlēt divu apļu turnīru. Regulārās sezonas pirmo divu vietu ieguvējas automātiski kvalificēsies pusfināla cīņām, bet klubi no trešās līdz sestajai vietai aizvadīs ceturtdaļfināla spēli par iekļūšanu pusfinālā (3.-6., 4.-5.).

Pēc tās tiks aizvadītas pusfināla spēles, kurā pamatturnīra pirmās vietas ieguvēja cīnīsies pret 4.-5.vietas pāra uzvarētāju, bet otrajā vietā ierindojusies komanda Latvijas čempionāta pusfinālā spēkosies pret 3.-6.vietas mača uzvarētāju. Tāpat arī izslēgšanas spēļu pirmās kārtas zaudētāji savā starpā sadalīs piekto un sesto vietu. Visās “play-off” spēlēs uzvarētājs tiks noskaidrots vienā spēlē.