Latvijas regbija leģenda Cirša: Izlases spēles stils ir pilnībā mainījies

Guntis Cirša, sportazinas.com
Foto: Latvijas Regbija federācija/ Zigismunds Zālmanis

Latvijas vīriešu klasiskā regbija izlases stils jaunā galvenā trenera Gerija Vokera vadībā ir pilnībā mainījies, uzsver valstsvienības spēlētājs Guntis Cirša.

Jau ziņots, ka Latvijas klasiskā regbija izlase sestdien Baldonē ar 38:3 (19:3) pārspēja Dāniju, tādējādi atgriežoties Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmajā konferencē.

Ar trīs piezemējumiem savā 50. spēlē izlasē izcēlās Cirša.

“Galvenais, ka ļoti labi nospēlējām, kā komanda. Šie trīs piezemējumi bija īsts komandas darbs – ļoti labi tika nospēlēts cīņā un man atlika tikai trīs soļus uztaisīt. Mačā jau no pirmās minūtes rādījām spēli, ko treneris lika, un tas arī atnesa rezultātu – kā vēlāk izrādījās, pirmajās 15-16 minūtēs uztaisījām pusi rezultāta,” Latvijas Regbija federācija (LRF) citē Ciršas teikto.

Ar diviem no trim piezemējumiem Cirša atzīmējās abu puslaiku sākumos.

“Treneris pārtraukumā prasīja cik varu spēlēt. Smejoties teicu, ka uzlikšu piezemējumu un tad mainiet. Piezemējums sanāca pirmajā minūtē, bet nemainīja. Beigās nācās pašam teikt, ka vajag maiņu. Vienā no diviem 1. maija treniņiem ar Elmāru Šefanovski smejoties runājām – es teicu, ka ideāli būtu “hat-trick” piecdesmitajā spēlē, viņš pasmējās, teica, ka tā nenotiek, bet piebilda, ka pats savā mājas pilsētā Baldonē gribētu vienu piezemējumu. Abiem mums piepildījās sapnis,” atzīmēja Cirša.

Šajā duelī izlases galvenā trenera amatā debitēja brits Vokers, kurš ir vien ceturtais Latvijas valstsvienības vadītājs vēsturē. Vokers galvenā trenera amatā aizstājis Sergeju Lisko, kurš izlasi vadīja kopš 2012. gada.

“Man ir bijis gods spēlēt pie visiem četriem Latvijas izlases treneriem, var redzēt, ka Gerijam ir cita skola. Latvijas izlases spēles stils ir pilnībā mainījies. Man nav viegli šim stilam turēt līdzi ātruma ziņā, jo daudzi spēlētāji izlasē man varētu būt dēli. Tomēr kā komanda nospēlējām perfekti un trenera uzdevumus izpildījām par 95%. Jau no sākuma uzspiedām savu stilu un pirmajās 20 minūtēs visu uztaisījām,” stāstīja Cirša, kurš arī slavēja Baldones stadiona segumu.

Pieredzējušais Cirša ir apņēmies vēl nelikt punktu karjerai valstsvienībā.

“Lai jaunie nāk un pierāda, ka ir labāki. Es biju uz visiem treniņiem. Jā, fiziskajā ziņā jaunie būs spēcīgāki, bet pieredze ir pieredze. Ir jāsaprot, kur konkrētajā brīdī jāatrodas,” uzsvēra Cirša.

Latvija apakšgrupā trīs spēlēs iekrājusi 14 punktus, kamēr Dānijai četros mačos ir 11 punkti, bet viņiem šajā sezonā cīņas jau noslēgušās.

Šīs zonas turnīru Latvija noslēgs 25. maijā ar maču pret Norvēģiju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par