Latvijas sieviešu volejbola izlases kandidāšu sarakstā ir 28 volejbolistes

21/05/2020 14:21

Jūnija ievadā gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram plāno sākt Ingunas Minusas trenētā valsts sieviešu izlase volejbolā, ceturtdien Latvijas Volejbola federācijai (LVF) publiskojot paplašināto kandidāšu sarakstu ar 28 sportistēm.

Debija Eiropas Sudraba līgā sieviešu izlasei šogad koronavīrusa ietekmes dēļ tiks liegta, jo Eiropas līgas sacensības, tāpat kā daudzas citas, ir atceltas. Tieši Eiropas Sudraba līgā bija plānots izmēģināt ne tikai Latvijas sieviešu izlases varējumu, bet arī jaunā treneru kolektīva sadarbību, kurā Minusas palīgi būs aizvadītās sezonas Baltijas līgas uzvarētājas Rīgas Volejbola skolas (RVS) treneri – Andrejs Odinokovs un Pāvels Seļivanovs.

Visiem trim treneriem kolektīvs pretī uzvarām būs jāvada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Tā norise joprojām ir paredzēta augusta otrajā pusē un septembra sākumā. Ja sacensības nevarēs aizvadīt paredzētajos datumos, rezerves plāns paredz spēlēšanu 2021.gada janvārī.

Par sieviešu izlases treniņnometnes sākumu vēl tiks lemts, tāpat kā par to, kuras volejbolistes no kandidāšu saraksta aicināt. Tomēr vispārējais plāns darbam vasarā ir apstiprināts.

“Kandidāšu saraksts ir lielāks, nekā bija plānots sākumā, jo ārkārtējās situācijas apstākļos divos mēnešos var būt notikušas visādas pārmaiņas,” par kandidātēm saka valstsvienības galvenā trenere Minusa. “Var būt mainījusies fiziskā kondīcija un domas par nākotnes plāniem un spēlēšanu izlasē.”

“Maija beigās mēs, treneri, plānojam tikties ar visām 28 volejbolistēm, lai pārrunātu spēlētāju mērķus un veiktu fiziskās sagatavotības testus.”

Fiziskās sagatavotības treniņi, par kuriem joprojām būs atbildīgs Andris Eikens, varētu sākties vēl pēc nedēļas, bet par precīzu datumu tiks lemts maija beigās.

“Jūnija ievadā uzsāksim fiziskās sagatavotības treniņus. Kad vēlākais 1.jūlijā būs atbilde no Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) par kvalifikācijas turnīra norises laikiem, pirmo soli mēs jau būsim izdarījuši,” skaidro Minusa. “Sākt trenēties tikai tad, kad viss būs precīzi zināms, mums būs par vēlu. Un, pat ja kvalifikācijas sacensības nenotiks augustā un septembrī, spēlētājas nākamajā sezonā turpinās strādāt klubos, un ieguldītais darbs nekur nepazudīs.”

Komandas personālā būs divi jaunumi. Fizioterapeite Zane Goldiņa šoreiz nevarēs būt kopā ar komandu visā sagatavošanās un spēļu periodā, un šos pienākumus pildīs RSU/MVS komandas speciāliste Luīze Fedotova. Jaunums būs arī atsevišķa izlases menedžera Kristapa Čerņavska piesaiste sieviešu izlasei, kurš aizvadītajā sezonā šos pienākumus veica RVS klubā.

“Līdz šim Arturs Vitkovskis apvienoja vīriešu un sieviešu izlases menedžera pienākumus, taču abu izlašu treniņprocesā un spēlēs vienlaikus būt klāt nav iespējams, tāpēc Vitkovskis ierosināja šogad palīgā aicināt Čerņavski, lai arī sieviešu izlasei tiktu veltīta nedalīta uzmanība,” saka Minusa. “Kristaps jau ir paspējis apziņot kandidātes, painformēt viņas par jaunumiem un uzklausīt volejbolistes.”

28 kandidāšu vidū viskuplākajā skaitā ir pārstāvētas Baltijas līgas uzvarētājas RVS volejbolistes, sarakstam deleģējot astoņas spēlētājas. Piecas spēlētājas nāk no RSU/MVS vienības, bet trīs volejbolistes pārstāv VK “Jelgava”/LLU rindas.

Septiņas volejbolistes sarakstā pārstāv ārzemju komandas. Četras no viņām, neskaitot Martu Kamēliju Levinsku, kura studēt uz ASV dosies rudenī, spēlē ASV augstskolu komandās. Savukārt divas sportistes nāk no Austrijas kluba Zalcburgas “PSV Volleyballgemeinschaft”.

Latvijas izlases pretinieces Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā ir Slovēnija, Čehija, kā arī Bosnija un Hercegovina. Spēles divos riņķos notiks laikā no 15.augusta līdz 6.septembrim, ar katru pretinieci aizvadot pa mačam mājās un izbraukumā.

Finālturnīrs plānots 2021.gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

LVF

Pieslēgties

Dienas fokusā

10/05/2021 20:31

Merzļikins par “Blue Jackets” vārtsargiem: Neviens nav muļķis, nedomāju, ka mēs abi ar Korpisalo paliksim šeit

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins pēc aizvadītās sezonas izteicis komentārus par atlaisto treneri Džonu Totorellu, kā arī vērtējis komandas situāciju vārtsargu līnijā. Elvis Merzlikins…