Latvijas Futbola federācija (LFF) oficiāli apstiprina, ka 2022. gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīru no 29. janvāra līdz 1. februārim Latvijas telpu futbola izlase aizvadīs Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā.

Kā katram šī sporta veida cienītājam zināms, šī gada 7. novembrī izlozē noskaidrojās, ka Artura Šketova vadītā komanda par iekļūšanu nākamajā kārtā cīnīsies G apakšgrupā kopā ar Dānijas un Igaunijas izlasēm.

Spēļu kalendārs:

  • 30. janvāris | Igaunija – Latvija
  • 31. janvāris | Dānija – Igaunija
  • 1. februāris | Latvija – Dānija

Informācija par spēļu sākuma laikiem un biļešu tirdzniecību sekos janvārī.

Atgādinām, ka šoreiz sacensībām ir jauns kvalifikācijas cikla formāts. Pirmoreiz finālturnīrā piedalīsies 16 komandas, arī kvalifikācijas ciklā ir rekordliels dalībvalstu skaits (50). Atlases pirmajā stadijā piedalās 33 komandas, tostarp arī Latvijas izlase, kas, gatavojoties EČ kvalifikācijai, decembrī triumfēja Baltijas kausa izcīņā.

Latvijai uzticēts uzņemt trīs komandu mini turnīru. Grupas uzvarētājs turpinās cīņu par ceļazīmēm uz finālturnīru Nīderlandē nākamajā kvalifikācijas stadijā, bet deviņu grupu otro vietu ieguvējas un piecas labākās trešo vietu īpašnieces par šādu iespēju cīnīsies “play-off” formātā.

Visā kvalifikācijas gaitā paredzētas četras stadijas. Vispirms būs kvalifikācijas kārta (mini turnīri), tad kvalifikācijas “play-off” spēles, tam sekos kvalifikācijas grupu turnīrs un izslēgšanas spēles.

Informāciju sagatavoja Latvijas Futbola federācija