Latvijas telpu futbola izlase ar vieglu uzvaru sāk EČ kvalifikācijas turnīru

30/01/2020 21:56

Ceturtdien Latvijas telpu futbola izlase iesāka 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtas mini turnīru mājās.

Pirmajā mačā Zemgales Olimpiskā centra hallē ar 6:1 apspēlēti ziemeļu kaimiņi igauņi.

Artura Šketova vadītā komanda pirms spēles bija dueļa favorīts. Tādā situācijā sevišķi svarīgi bija pēc iespējas ātrāk atklāt rezultātu, lai pretinieki būtu spiesti vairāk riskēt.

Ar iniciatīvas ātru iegūšanu Latvijas valstsvienība tika galā nevainojami – jau otrajā minūtē ziemeļu kaimiņu vārtus iekaroja Arturs Kuļešovs. Nieka trīs minūtes vēlāk Miks Babris dubultoja mājinieku pārsvaru. Pirmajā puslaikā abi vēl pa reizei pārspēja pretinieku vārtsargu. Puslaiku pārtraukumā dodoties, Latvija bija drošā vadībā ar 4:0.

Otrajā puslaikā komandas apmainījās vārtu guvumiem, bet spēles uzvarētāja liktenis vairs nemainījās. A. Šketova vadītā komanda apliecināja Baltijā spēcīgākās komandas godu un svinēja drošu panākumu, sperot platu soli pretī nākamajai kvalifikācijas kārtai.

Piektdien savstarpējā spēlē spēkus samēros Dānijas un Igaunija telpu futbolisti, bet sestdien Latvija mačā pret skandināviem cīnīsies par maksimāli ātrāko ceļu uz nākamo kvalifikācijas kārtu. Ja mini turnīra mājinieki apspēlēs arī par sevi rangā zemāk esošos dāņus, Latvija nodrošinās pirmo vietu grupā un astoto reizi pēc kārtas pārvarēs kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtu.