Latvijas telpu futbolistes EČ atlasē finišē ar trim zaudējumiem

14/05/2022 20:09
Latvijas sieviešu telpu futbola izlase

Latvijas sieviešu telpu futbola izlase sestdien Serbijā Eiropas čempionāta (EČ) atlases sacensību trešajā spēlē piekāpās Ziemeļīrijai, ciešot zaudējumus visās trijās cīņās, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF). Latvija Ziemeļīrijai piekāpās ar 1:4 (0:4).

Pretinieces rezultātu atklāja otrajā minūtē, bet puslaika vidū ar mazāk nekā minūtes intervālu pārsvaru nostiprināja līdz 3:0. Puslaika priekšpēdējā minūtē Ziemeļīrijas izlases pārsvars sasniedza četrus vārtus. Otrā puslaika 13.minūtē Sofija Garanča guva vēsturē pirmos Latvijas izlases vārtus kvalifikācijas turnīros.

Jau ziņots, ka pirmās kārtas mačos trešdien Latvija ar 0:6 atzina Nīderlandes pārākumu, bet Serbija ar 2:1 uzvarēja Ziemeļīriju. Savukārt ceturtdien Latvija ar 0:8 zaudēja Serbijai, kamēr Nīderlande ar 2:0 apspēlēja Ziemeļīriju. Turnīra noslēgumā Latvija ieņēma ceturto vietu grupā, kamēr Ziemeļīrija finišēja trešā. Latvijas izlasei šī bija debija Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīros.

Kvalifikācijas pamatkārtu sasniegs trīs grupu uzvarētājas un divas labākās otro pozīciju ieguvējas. Pamatkārtā piecām komandām pievienosies 11 izlases ar labāko Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) koeficientu. Komandas tiks sadalītas četrās apakšgrupās un aizvadīs viena apļa cīņas sabraukumos. Šie mači plānoti oktobrī, bet grupu uzvarētājas nopelnīs tiesības 2023.gada martā piedalīties finālturnīrā.

Aprīļa beigās jaunizveidotā Latvijas sieviešu telpu futbola izlase aizvadīja savas pirmās oficiālās spēles, pārbaudes mačos Rīgā tiekoties ar Lietuvu (2:0 un 1:1).