Latvijas telpu futbolistiem svarīgs neizšķirts Eiropas čempionāta kvalifikācijā

01/02/2020 22:01

Sestdien Zemgales Olimpiskā centra hallē Jelgavā tika aizvadīta 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtas G grupas mini turnīra izšķirošā spēle. Tajā telpu futbolisti no Latvijas nosargāja sev derīgo 2:2 neizšķirtu pret Dāniju un astoto reizi pēc kārtas iekļuva kvalifikācijas grupu turnīrā.

Tā kā turnīra pirmās kārtas mačos mājinieki latvieši nospēlēja labāk ar igauņiem nekā dāņi, pirms sestdienas mača bija skaidrs, ka Artura Šketova vadītajai komandai pret skandināviem derēs arī neizšķirts, jo vienāda punktu skaita gadījumā tālākie papildus faktori vietu sadalījumā ir labāka vārtu starpība savstarpējās spēlēs, pēc tam – visās grupas spēlēs.

Taču šāda faktora apzināšanās pirms spēles sportā nereti noved pie papildus spiediena komandai, kurai ir teorētiski vieglāks ceļš pretī panākumam. Apņēmīgie dāņi tūkstoš skatītāju klātbūtnē un lieliskā atmosfērā nepiekāpās cīņā telpu futbolistiem no Latvijas. Skandināvi pirmie izvirzījās vadībā, bet 2019. gada labākais Latvijas telpu futbolists Germans Matjušenko pirmā puslaika izskaņā panāca izlīdzinājumu. Pārtraukumā ejot, rezultāts bija 1:1 – Latvijai labvēlīgs.

Otrajā puslaikā dāņi atkal ieguva pārsvaru, un atkal jau mūsu komandas rindās līdera statusu attaisnoja Matjušenko, vēlreiz panākot mājiniekiem labvēlīgu neizšķirtu – 2:2 septiņas minūtes pirms mača beigām. Turpinājumā rezultāts palika nemainīgs. Divi Germana Matjušenko vārti sekmēja Latvijas izlases mērķa sasniegšanu.

Atgādinām, ka šoreiz sacensībām ir jauns kvalifikācijas cikla formāts. Pirmoreiz finālturnīrā piedalīsies 16 komandas, arī kvalifikācijas ciklā ir rekordliels dalībvalstu skaits (50). Atlases pirmajā stadijā piedalījās 33 komandas, tostarp arī Latvijas izlase, kas, gatavojoties EČ kvalifikācijai, decembrī triumfēja Baltijas kausa izcīņā.

Latvijai bija uzticēts uzņemt trīs komandu mini turnīru. Grupas uzvarētājs turpinās cīņu par ceļazīmēm uz finālturnīru Nīderlandē nākamajā kvalifikācijas stadijā, bet deviņu grupu otro vietu ieguvējas un piecas labākās trešo vietu īpašnieces par šādu iespēju cīnīsies “play-off” formātā.

Visā kvalifikācijas gaitā paredzētas četras stadijas. Priekšsacīkšu kārta (mini turnīri) nule aizvadīta, tālāk sekos kvalifikācijas “play-off” spēles, pēc tam būs kvalifikācijas grupu turnīrs un izslēgšanas spēles.

Latvijas telpu futbola izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi – Kaspars Žurovs (“Raba”), Aigars Bondars (“Rēzekne”);

laukuma spēlētāji – Artūrs Jerofejevs, Maksims Seņs, Germans Matjušenko, Miks Babris, Matīss Babris (visi – “Petrow”), Jānis Pastars (Jelč-Laskovices “Acana Orzel”, Polija), Aleksandrs Kuļešovs, Artjoms Koļesņikovs, Konstantins Zabarovskis, Artūrs Kuļešovs, Vlads Rimkus (visi – “Raba”), Andrejs Baklanovs (Pņebi “Red Dragons”, Polija).

Savus pretiniekus nākamajā kārtā Latvijas izlase uzzinās 14. maijā paredzētajā izlozē, bet mači, kas notiks gan mājās, gan viesos, ieplānoti nākamā gada februārī, aprīlī un septembrī.