Latvijas U19 telpu futbola izlase nekvalificējas EČ finālturnīram

19/03/2022 22:06
U19 telpu futbola izlase

Latvijas U19 telpu futbola izlase sestdien Horvātijā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē cieta zaudējumu pret mājiniekiem un nekvalificējas finālturnīram, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF). Latvijas izlase ar 4:5 (1:3) piekāpās mājiniekiem.

Teritoriālais pārsvars spēlē piederēja horvātiem, tomēr Latvijas izlase ar disciplinētu sniegumu mājiniekiem teju katrā to uzbrukumā bija ciets rieksts. Gana bieži arī Latvijas komandai izdevās veiksmīgas saspēles, kas deva iespējas izcelties, tomēr pirmā puslaika vidū ar sitienu no ļoti šaura leņķa rezultātu atklāja laukuma saimnieki, ziņo LFF. Latvijas izlase apņēmīgi centās atspēlēties un vairākas reizes bija tuvu rezultāta izlīdzināšanai, turklāt pēc Toma Kristiana Grīšļa sitiena horvātus glāba vien vārtu stabs.

Vairākas reizes tālu no gūtiem vārtiem nebija arī pretinieki, kuriem trīs minūtes pirms iešanas atpūtā izdevās pārsteigt ar tālu vārtsarga iemetienu un precīzu sitienu ar galvu. Drīz pēc tam komandas apmainījās ar gūtajiem vārtiem. Vispirms rikošets pēc Ņikitas Jelagova sitiena ļāva pirmos vārtus gūt Latvijai, bet uzreiz pēc tam ar precīzu tālsitienu izcēlās laukuma saimnieku vārtsargs.

Otrā puslaika sākumā pēc stūra sitiena izspēles precīzs bija Jelagovs, taču arī šoreiz Horvātijas izlase, kas uzbruka bieži un bīstami, ātri atbildēja ar vēl vieniem gūtiem vārtiem. Ilgāku periodu Latvijas pārstāvjiem uzbrukumi un saspēle nevedās, un tika pieļauts liels kļūdu procents. Tāpat vairākās epizodēs pēc kārtas komandu vārtos glāba Alans Dāniels Sprukts, kurš laukumā bija devies Rainera Mūrnieka vietā.

Septiņas minūtes pirms mača beigām, spēlējot bez vārtsarga, cerības atgrieza Daniils Fogels, bet piecas minūtes pirms finālsvilpes, arīdzan spēlējot bez vārtsarga, fantastisks sitiens no laukuma stūra padevās Grīslim, kurš panāca neizšķirtu 4:4. Neizšķirts šajā situācijā Latvijai nederēja, tāpēc komanda centās spēlēt pacietīgi, gaidot savu nākamo iespēju. Tam patraucēja pašu kļūda saspēlē, kas nepilnas divas minūtes pirms cīņas noslēguma ļāva horvātiem atgriezties vadībā.

Abas komandas iepriekš turnīru uzsāka ar uzvarām pār Azerbaidžānu (6:1 – Horvātija un 4:1 – Latvija). Latvijas izlases pārstāvētajā apakšgrupā bija plānota arī Baltkrievijas dalība, tomēr šī komanda Krievijas izraisītā kara Ukrainā dēļ ir diskvalificēta un sacensībās nepiedalās.

Eiropas čempionāta finālturnīrs ar astoņu komandu dalību septembrī notiks Spānijā. Vietu tajā iegūst kvalifikācijas pamatkārtas apakšgrupu pirmo vietu ieguvēji. Šis ir otrais Eiropas čempionāta turnīrs U19 telpu futbola izlasēm. Pirmais 2019.gadā noslēdzās ar finālturnīru Rīgā, kura finālā Spānija uzvarēja Horvātiju. Galvenais treneris Artūrs Šketovs sastāvā iekļāvis spēlētājus no sešiem pašmāju klubiem. Šketovam palīdz treneris Vitālijs Voskāns un vārtsargu treneris Jurijs Trofimovs.

Latvijas izlases sastāvs

vārtsargi – Arturs Meikulāns (“Rēzekne”), Rainers Mūrnieks (“Nikars”); universāls – Toms Kristians Grīslis, Andžejs Mickēvičs, Edgars Tarakanovs (visi – “Raba”), Marks Ziļs (“Nikars”), Raivis Svilis (“Nīca”), Alens Dāniels Sprukts, Ņikita Jelagovs (abi – “Rēzekne”), Denils Lindekrona, Daniils Fogels (abi – “Kengaroos”), Maksims Puzikovs (“Salaspils”)