Latvijas U19 telpu futbola izlase uzsāks dalību Rīgā notiekošajā EČ

Telpu futbols, sportazinas.com
Telpu futbols | Foto: UEFA Futsal

Latvijas U19 telpu futbola izlase šodien ar spēli pret Portugāli uzsāks dalību pirmajā Eiropas čempionātā, kas norisinās tepat Latvijā “Arēnā Rīga”.

Latvijas izlasei pirmo maču ar Portugāli aizvadīs plkst.19. Maču tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV 7).

Pirmdien Latvijas izlase aizvadīs spēli pret Krievijas vienaudžiem, bet trešdien jāspēlē pret Poliju.

Pirmais Eiropas U19 telpu futbola čempionāta finālturnīrs norisināsies no 8. līdz 14.septembrim, un tajā cīņā par kontinenta labākās komandas titulu “Arēnā Rīga” dosies astoņas valstsvienības, tostarp arī mājinieki kā finālturnīra saimnieki. Latvijas jaunie telpu futbolisti sacentīsies A apakšgrupā kopā ar Poliju, Portugāli un Krieviju. Savukārt B apakšgrupā spēkosies Horvātija, Nīderlande, Spānija un Ukraina.

Vislielākā pārstāvniecība Latvijas izlasē būs no “Rēzekne”/RFA komandas, kurā spēlē puse jeb septiņi valstsvienībā iekļautie telpu futbolisti. Pa diviem spēlētājiem ir no “Salaspils” un “Petrow” komandām, bet pa vienam – no “Nilkars”, “Talsi”/”Laidze” un “Riga” vienībām.

Pārbaudes spēļu cikla gaitā Latvijai izdevās gūt divas uzvaras arī pār tādām komandām, kas kvalificējās finālturnīram tradicionālā veidā. Kā zināms, Latvija turnīrā piedalās kā mājiniece un rīkotāja, nepiedaloties kvalifikācijas stadijā.

Šis ir pirmais UEFA finālturnīrs, kas tiek rīkots Latvijā. Un šī ir tikai otrā reize, kad kāda no Latvijas futbola, telpu vai pludmales futbola komandām piedalās Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pirmā un līdz šim vienīgā tāda reize bija Latvijas futbola valstsvienības dalība 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Eiropas čempionāta pusfinālam kvalificēsies katras grupas divas labākās izlases, kur uzvarētājas aizvadīs spēli pret otras grupas otrās vietas ieguvēju. Finālā, kas paredzēts 14.septembrī, tiksies abu pusfinālu uzvarētājas.

Latvijas U19 telpu futbola izlases sastāvs Eiropas čempionātā

vārtsargi – Renārs Šķesters-Kambals (“Nikars”), Arturs Meikulāns (“Rēzekne”/RFA)
laukuma spēlētāji – Andrejs Iļjins, Edgars Tarakanovs, Grigorijs Cvetkovs, Ņikita Jelagovs, Žanuels Skopenko, Pēteris Ivenkovs (visi – “Rēzekne”/RFA), Toms Kristians Grīslis (“Talsi”/”Laidze”), Artjoms Kozlovskis, Makars Siņakovs (abi – “Salaspils”), Aivars Daņilovs, Ruslans Medvedins (abi – “Petrow”), Danils Maligins (“Riga”).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par