Latvijas valdība pauž nostāju par Superlīgu, LFF prezidents kritizē šo ideju

01/11/2021 09:34
Vadims Ļašenko, www.sportazinas.com

Ministru kabineta (MK) 19. oktobra sēdē apstiprināta Latvijas Republikas nostāja par Eiropas futbola Superlīgas ideju, paužot nostāju par Eiropas sporta modeli un tā pamatprincipiem, ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

Jau iepriekš tika ziņots par vairāku pasaules spēcīgāko klubu ideju īstenot Superlīgas projektu, kas nesaņēma praktiski nekādu atbalstu no pasaules futbola sabiedrības. Plašāk par to var lasīt ŠEIT.

Šī gada maijā un aprīlī, kad publiski izskanēja iniciatīva par Eiropas futbola Superlīgas izveidi, tā izpelnījās asu un plašu kritiku no daudzu valstu futbola federācijām, klubiem, spēlētājiem, līdzjutējiem un valdībām. Lai arī iniciatīva nav realizēta, vairāki no Eiropas klubiem turpina darbu pie šādas līgas izveides. Turnīru pārstāvošā SIA “European Super League Company” vērsusies Spānijas Karalistes tiesā pret Eiropas Futbola asociāciju savienību (UEFA) un Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA) “par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un konkurences ierobežošanu”.

Spānijas Karalistes tiesa lietas izskatīšanas ietvaros vērsusies Eiropas Savienības Tiesā ar lūgumu sniegt skaidrojumu par dažādu Eiropas Savienības normu interpretēšanu. Šajā kontekstā nu jau daudzu Eiropas valstu valdības ieņēmušas aktīvu nostāju, paužot Eiropas Savienības Tiesai savu skatījumu – Superlīgas izveides iniciatīva rada apdraudējumu Eiropas sportā augstu vērtētajai sacensību atvērtībai un pieejamībai.

Latvijas Republika iesniegusi Eiropas Savienības Tiesai savus apsvērumus, kuros pausta nostāja par Eiropas sporta modeli un tā pamatprincipiem, kā arī ietekmi un nozīmi Latvijas futbola attīstībā. Sagaidāms, ka Eiropas Savienības tiesas spriedums sniegs vienotu līguma par Eiropas Savienības darbību attiecīgo pantu interpretāciju Eiropas Savienības dalībvalstīs saistībā ar FIFA un UEFA statūtu noteikumiem.

“Eiropas futbolā katram ir dota iespēja sportiskā cīņā tikt līdz pašām virsotnēm. Tā ir neatņemama šī sporta veida sastāvdaļa, kas ir iesakņojusies mūsu kultūrā. Eiropas futbola mehānismā sava loma ir katram un ieguvums no darbošanās šajā sistēmā ir katram. Elitāro sacensību formāts ir klajā pretrunā šīm vērtībām,” gandarījumu par Latvijas Republikas aktīvu rīcību pauž Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Anžejs Pasečņiks
30/11/2022 16:01

Labas ziņas Latvijas basketbolam – Pasečņiks kļūst par Vembanjamas komandas biedru Francijā

Latvijas basketbola izlases centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks pievienojies Francijas klubam Levaluā Perē “Metropolitans 92”, informē komanda. Šajā komandā spēlē nākamā gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta iespējamais pirmais numurs francūzis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām