LBL: Jēkabpils sīvā cīņā uzveic LU

22/03/2017 20:33

“Jēkabpils” komanda trešdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 67:61 (16:11, 13:17, 24:18, 14:15) pārspēja “Latvijas Universitāti” (LU), tādējādi nostiprinoties kopvērtējuma ceturtajā vietā.

“Jēkabpils” rindās 20 punktus iemeta pieredzējušais Rinalds Sirsniņš, kamēr 15 punktus un desmit atlēkušās bumbas pievienoja Roberts Stumbris. Savukārt LU labā 15 punktus guva Edgars Lasenbergs, kamēr ar 13 izcēlās Pēteris Rēķis.

Pirmais puslaiks aizritēja abu komandu mazrezultatīvā cīņā, bet lielajā pārtraukumā ar viena punkta pārsvaru devās “Jēkabpils” – 29:28. Otrajā puslaikā vienības bija atguvušas rezultativitāti, turklāt mājiniekiem izdevās iegūt 12 punktu pārsvaru – 51:39. Tik lielu vadību “Jēkabpils” basketbolisti gan nenosargāja, bet pēdējo pamatlaika minūti iesāka vien ar trīs punktu pārsvaru (64:61), taču tas tika nosargāts, turklāt ar precīziem soda metieniem to izdevās arī palielināt.

Jēkabpils komanda pašlaik cenšas nostiprināties ceturtajā pozīcijā, lai iegūtu mājas priekšrocības ceturtdaļfināla sērijā. Tikmēr LU uz vietu izslēgšanas turnīrā vairs nepretendē, bet tai vajadzīga vēl vismaz viena uzvara, lai izvairītos no pēdējās vietas regulārā turnīra noslēgumā.

Šosezon “Jēkabpils” un LU komandas savā starpā tikās četras reizes, uzvaras tām dalot uz pusēm.

Trešdien LBL ietvaros Jelgavā galvaspilsētas derbiju aizvada “VEF Rīga” un “Barons kvartāls” komandas.

Savas mājas spēles “Barons kvartāls” parasti aizvada sporta namā “Daugava”, taču šī zāle nav LBL nolikumam atbilstoša, tāpēc pirms maču aizvadīšanas jāsaņem piekrišana no pretiniekiem. Lai arī vairums čempionāta komandu piekritušas spēlēt sporta namā “Daugava”, to vienību skaitā nav “VEF Rīga”.

Pirmajā abu komandu savstarpējā spēlē 19.oktobrī Aizkrauklē “VEF Rīga” galotnē izrāva uzvaru ar 82:81.

“Barons kvartāls” šobrīd turpina cīņu par tiesībām piedalīties izslēgšanas turnīrā, kamēr “VEF Rīga” komandai atlikušajās trijās spēlēs vajadzīga viena uzvara, lai nodrošinātu otro vietu pamatturnīrā un līdz ar to automātisku vietu arī pusfinālā.

Savukārt vēl vienā trešdienas mačā “Liepāja”/”Triobet” uzņem pagājušās sezonas Latvijas čempionus “Valmieru”/ORDO.

Arī liepājnieki pašlaik cīnās par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā. Pašlaik viņi ar 12 uzvarām 26 mačos ir tik svarīgajā sestajā vietā, bet 11 uzvaras 27 spēlēs ir “Jūrmala”/”Fēnikss” un “Ogre”/”Kumho Tyre” komandām.

Savukārt valmieriešiem atlikušajās sešās spēlēs vajadzīgas četras uzvaras, lai garantētu sev trešo vietu kopvērtējumā.

“Valmiera”/ORDO pagājušajā nedēļā pastiprināja sastāvu ar ULEB Eirolīgā bagātīgu pieredzi guvušo Doru Fišeru, taču viņš Latvijas komandas rindās vēl nav debitējis.

Abas komandas kopš 1992./1993. gada sezonas Latvijas čempionātā savā starpā ir tikušās 106 reizes un savstarpējo spēļu bilance ir 57-49 liepājnieku labā. Šosezon tā gan ir 2-1 valmieriešu labā, turklāt visās spēlēs uzvarējuši mājinieki. Liepājā 69:67, Valmierā 86:84 un 103:99 (pagarinājumā).

LBL kopvērtējumā stabilā līderpozīcijā ar 23 uzvarām 25 mačos ir “Ventspils” komanda, kurai ar 12 uzvarām 15 spēlēs seko “VEF Rīga”. Trešā ar 16 uzvarām 24 mačos ir pagājušās sezonas čempione “Valmiera”/ORDO.

Aiz pirmā trijnieka ar 15 uzvarām 27 mačos ir “Jēkabpils”, bet piektā ar 12 panākumiem 24 mačos ir “Barons kvartāls”. Savukārt “Liepāja”/”Triobet” ar 12 panākumiem 26 dueļos atrodas sestajā pozīcijā, kas regulārās sezonas beigās dos pēdējo vietu uz izslēgšanas turnīru.

Septītā ar 11 uzvarām 27 mačos ir “Ogre”/”Kumho Tyre”, kas apsteidz “Jūrmala”/”Fēnikss” komandu, kura izcīnījusi 11 uzvaras 27 cīņās. Vēl “Latvijas Universitāte” izcīnījusi piecas uzvaras 26 mačos, bet turnīra tabulu noslēdz “Valka”/”Valga”, kas guvusi trīs uzvaras 17 spēlēs.

“VEF Rīga”, kas spēlē arī VTB Vienotajā līgā, un “Valka”/”Valga”, kas piedalās arī Igaunijas čempionātā, LBL pamatturnīrā spēlēs divus apļus, aizvadot pa 18 spēlēm katra, bet astoņas citas komandas savā starpā spēlēs četrus apļus, katrai no šīm komandām aizvadot pa 32 spēlēm.

LBL pamatturnīrs ilgs līdz aprīļa vidum. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.