Ļebedevs EČ otrajā finālposmā izcīna 12. vietu

26/06/2021 23:53

Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien Vācijas pilsētā Gistrovā ierindojās 12.vietā Eiropas čempionāta otrajā finālposmā. Ļebedevs piecos braucienos iekrāja sešus punktus un nesasniedza finālbraucienu. Viņš 17 sportistu konkurencē ierindojās 12.vietā.

Latvijas sportists pirmajā braucienā ātri ierindojās otrajā vietā, ko cīņā ar poli Patriku Dudeku spēja noturēt un nopelnīja divus punktus.

Otrajā braucienā Ļebedevs pēdējos apļos nenoturēja trešo pozīciju un palika bez punktiem. Nākamā brauciena trešajā aplī Ļebedevu apsteidza kritienu piedzīvojušais Sergejs Logačevs no Krievijas, kā rezultātā Latvijas sportists samierinājās ar trešo vietu un vienu punktu.

Pirmspēdējā braucienā Ļebedevs nedaudz aizskāra konkurenta Tīmo Lahti spēkratu, kā rezultātā soms krita, bet Latvijas sportistu izslēdza no brauciena. Piektajā braucienā pirmo uzvaru izcīnīja Ļebedevs, bet viņš jau pirms tam bija zaudējis iespēju iekļūt finālbraucienā.

Uzvaru finālā izcīnīja polis Pjotrs Pavlickis, aiz viņa sekoja Leons Madsens no Dānijas un Dudeks. Pavlickim 14 punkti, Madsenam 11, bet Dudeka rēķinā 12.

Ļebedevs divos posmos iekrājis 11 punktus un kopvērtējumā ieņem 13.vietu. Tikpat punktu ir arī krieviem Logačevam un Vadimam Tarasenko. Pagājušajā sezonā Covid-19 izplatības dēļ visi finālposmi tika aizvadīti Polijā. Nākamais etaps 3.jūlijā notiks Polijas pilsētā Gdaņskā, bet nedēļu vēlāk sacensības paredzētas Ribņikā.