Ļebedevs pārraksta vēsturi un kļūst par Eiropas čempionu

14/10/2017 23:13

Latvijas vadošais spīdveja braucējs Andžejs Ļebedevs sestdien Polijas pilsētā Ļubļinā pārrakstīja valsts sporta vēsturi un kļuva par Eiropas čempionu.

Vēl nevienam Latvijas spīdveja braucējam šāds sasniegums nav bijis pa spēkam.

Sestdien Polijā norisinājās noslēdzošais – ceturtais – Eiropas čempionāts finālposms, bet pēc pirmajiem trim etapiem Ļebedevs bija kopvērtējuma līderis.

Tiesa, sestdienas sacensības Latvijas pārstāvim nemaz nesākās tik veiksmīgi, jo savā pirmajā braucienā, startējot kopā ar saviem galvenajiem konkurentiem, viņš ieguva tikai vienu punktu, bet pēc tam nākamajā piegājienā tika pie vēl diviem punktiem, kas viņam nebūt neļāva atrasties līderu pulkā.

Tomēr nākamos trīs braucienus Ļebedevs aizvadīja spoži, katrā no tiem izcīnot uzvaras, kas viņam līdz ar to pēc 20 braucieniem ļāva ar 12 punktiem pakāpties uz otro vietu. Turklāt tas arī nozīmēja Eiropas čempiona titula iegūšanu vēl neilgi pirms sacensību beigām.

Pēc 20 braucieniem Ļebedevs ar iekrātiem 12 punktiem bija otrais, bet pēc tam sekojošajā finālā viņš piekāpās tikai polim Kšištofam Kaspšakam un izcīnīja otro vietu. Tikmēr trešais bija krievs Artjoms Laguta.

Līdz ar to Latvijas pārstāvis kāpa uz goda pjedestāla visos šīs sezonas Eiropas čempionāta posmos. Pirmajā etapā viņš bija trešais, bet pēc tam nākamajos divos izcīnīja otro vietu, šo pozīciju izcīnot arī sezonas noslēdzošajās sacensībās.

Sezonas noslēguma kopvērtējumā Ļebedevs izcīnīja 52 punktus, bet 45 ieguva Laguta, kamēr trešais ar 44 punktiem bija čehs Vāclavs Milīks.

Ļebedeva uzvara Eiropas čempionātā arī nozīmē to, ka viņš arī nākamgad brauks visos šo sacensību finālposmos. Zīmīgi, ka Latvijas pārstāvis šogad pie braukšanas visos finālos tika vien ar rīkotāju piešķirto īpašo ielūgumu.

Sākotnēji Eiropas čempionāta noslēdzošajam posmam Polijā bija jānotiek septembrī, taču laikapstākļu dēļ sacensības tika pārceltas.

Pērn par Eiropas čempionu spīdvejā kļuva Nikijs Pedersens no Dānijas.

Vēl 2014.gadā Maksims Bogdanovs Eiropas čempionātā izcīnīja sesto vietu un kļuva par pirmo Latvijas sportistu, kurš šajās sacensībās iekļuvis pirmajā sešiniekā.

Septembrī Ļebedevs tika kronēts par Zviedrijas čempionu, pievienojot zelta godalgu šosezon Polijā izcīnītajam sudrabam un tādējādi izcīnot medaļas abos pasaules spēcīgākajos komandu čempionātos.