Lebrons nebija domājis par palikšanu malā sezonas turpinājumā

Lebrons Džeimss, sportazinas.com
Lebrons Džeimss | Foto: Losandželosas "Lakers"

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Losandželosas “Lakers” basketbolists atzina, ka viņš nevienā brīdī nav aizdomājies par sezonas atlikušās daļas izlaišanu, vēsta “Sports Illustrated”.

Jau ziņots, ka 31. jūlijā NBA plāno atsākt čempionātu, kas koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ tika pārtraukts marta vidū, kad Jūtas “Jazz” spēlētājam Rūdijam Gobēram konstatēja pozitīvas analīzes.

NBA atstāja iespēju spēlētājiem atteikties no dalības čempionāta turpinājumā bez jebkādām sankcijām. Par pirmo basketbolistu, kurš paziņoja par nespēlēšanu, kļuva latvietis no Vašingtonas “Wizards” Dāvis Bertāns. Vēlāk pleca savainojuma dēļ viņam pievienojās arī komandas biedrs, kluba spīdeklis Bredlijs Bīls.

Daži klubi saskarušies ar vēl nopietnākām sastāva problēmām, piemēram, Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas “Nets”, kura dažādu iemeslu dēļ nepalīdzēs Kevins Durants, Kairijs Ērvings, Spensers Dinvidijs, Deandrē Džordans, Torians Prinss, Niks Klakstons un Vilsons Čendlers.

Tikmēr “Lakers” zvaigzne Džeimss atzina, ka viņam galvā nekad nebija parādījusies doma par iespējamo nespēlēšanu. “Nebiju domājis nespēlēt basketbolu – spēli, kas apvieno un sagādā prieku lielam daudzumam mājsaimniecību un ģimeņu. No jaundzimušajiem bērniem līdz cilvēkiem, kuriem ir 60, 70 vai pat 80 gadi,” teica Lebrons.

Daži amerikāņa kolēģi uzskata, ka pašlaik basketbolistiem, it īpaši tumšādainiem, vajadzētu vairāk aizdomāties par cīņu pret rasismu, taču Džeimss uzskata, ka basketbola spēlēšanu ir iespējams apvienot ar sabiedrības informēšanu par diskrimināciju. “Es varu gan atnest prieku vairākās mājās, gan palīdzēt mainīt situāciju tiem cilvēkiem, kuri cieš savas ādas krāsas dēļ,” viedokli pauda basketbolists.

Iepriekš vēstīts, ka čempionāta turpinājumā Lebronam uz krekla nebūs uzdrukāts kāds no NBA piedāvātajiem saukļiem, bet gan viņa uzvārds. NBA un NBPA nolēma, ka uz spēlētāju krekliem varēs būt tādi saukļi kā “Black Lives Matter”, “Say Their Names”, “Vote”, “I Can’t Breathe”, “Justice”, “Peace”, “Equality”, “Freedom”, “Enough”, “Power to the People”, “Justice Now”, “Say Her Name”, “Sí Se Puede”, “Liberation”, “See Us”, “Hear Us”, “Respect Us”, “Love Us”, “Listen”, “Listen to Us”, “Stand Up”, “Ally”, “Anti-Racist”, “I Am A Man”, “Speak Up”, “How Many More”, “Group Economics”, “Education Reform” un “Mentor”.

Saukļi varēs atrasties uz spēlētāju krekliem virs numura uzvārda vietā pirmās četras dienas kopš sezonas sākuma, bet pēc tam virs numura būs jāatgriežas uzvārdam.

Saukli gan varēs saglabāt arī pēc četrām dienām, tomēr tam tādā gadījumā būs jāatrodas zem numura. Basketbolistiem tā būs brīva izvēle un saukļu esamība uz krekla nebūs obligāta.

Šosezon Lebrons laukumā gājis 60 mačos, kuros vidēji iemetis 25,7 punktus, izcīnījis 7,9 atlēkušās bumbas un atdevis 10,6 piespēles.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par