Leģendārais Alonso atklāj, ka vēl negrasās beigt F-1 karjeru

25/05/2022 13:37
Nokopēts
Fernando Alonso

Pirmās formulas (F-1) komandas “Alpine” braucējs Fernando Alonso sarunā ar mediju “BBC” atklājis, ka vēl negrasās noslēgt savu pilota karjeru.

Pieredzējušais spānis “Alpine” sastāvu papildināja pirms pagājušās sezonas, kuras laikā viņš sakrāja 81 punktu un pilotu kopvērtējumā finišēja desmitajā pozīcijā. Veterānam bija arī viens pjedestāls – Kataras posmā viņš parādīja trešo labāko rezultātu. Šosezon Alonso pēc sešiem posmiem ieņem 15. vietu ar četriem punktiem. Bahreinā viņš sacensības noslēdza devītajā pozīcijā, Maiami – 11., Austrālijā – 17., Spānijā – 9., savukārt Saūda Arābijā un Itālijā viņš nespēja pabeigt sacīksti.

“Nākamajā vai nākamos divus gadus vēlēto turpināt braukt sacīkstēs, jo jūtu, ka būtu nepareizi skatīties F-1 sacensības no mājām, ja joprojām esmu gatavs par 100%,” atzinis Alonso. “Tiklīdz jutīšu, ka vairs neesmu gatavs, tad būšu pirmais, kurš pacels roku un apstāsies, jo F-1 prasa ļoti daudz spēkus. Dzīvē ir jāupurē daudz lietas, lai turpinātu braukt sacīkstēs, bet šajā momentā tas ir tā vērts.”

“Vecums nav galvenais faktors autosportā,” izteicies spānis. “Citos sporta veidos tas ir citādāk. Tur viss ir atkarīgs no fiziskās sagatavotības un citām lietām, bet šeit es labāk gribētu jaunu priekšējo vai aizmugurējo antispārnu, nevis būt trīs gadus jaunāks, ja man tas dotu lielāku ātrumu, Divi gadi ārpus sporta bija pietiekami, lai atjaunotu savu prātu un fizisko gatavību. Tagad ar prieku gatavojos sacīkstēm, kā arī esmu tikpat labs, cik 25 vai 30 gadu vecumā.”

Alonso šī ir 19. sezona “Pirmajā formulā” un viņš ir vecākais no aktīviem pilotiem. Šovasar spānim paliks 41 gads, savukārt viņa tuvākais “sekotājs” ir Luiss Hamiltons, kuram ir 37 gadi. Karjeras laikā Alonso divas reizes kļuva par F-1 čempionu, to paveicot 2005. un 2006. gadā, pārstāvot “Renault” krāsas.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.83
3.83
1.71
2.62
3.63
2.52
1.46
4.5
6.75
1.17
7.5
17
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām