Lejnieks par spēļu sarunāšanu: Izej kvalifikāciju un saņem zvanu

Kārlis Lejnieks, Sportazinas.com
Kārlis Lejnieks | Foto: Latvijas tenisa savienība

Latvijas tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs “Best4Sport TV” raidījumā “Kosmodroms TV” dalījies interesantās detaļās par to, kā sportisti piesaista finansējumu, kā arī atklājis kā tenisā notikušas spēļu sarunāšanas.

“Bez investoriem un sponsoriem spēlēt profesionālu tenisu – sarežģīti,” atklāj Lejnieks, norādot: “Viss atkarīgs no rezultāta. Ja būs labi rezultāti, atradīsies arī investori.”

Lejnieks arī pastāstīja par LTS iespējām atbalstīt jaunos latviešu talantus: “Dotajā brīdī mēs varam palīdzēt, bet nevaram nodrošināt (sezonu spēlētājam – red.). Lai nodrošinātu pilnvērtīgu sezonu, ir nepieciešami 50, 70, pat 100 tūkstoši eiro. Būsim reāli… Apskatīsimies kaut vai citu valstu tenisa federāciju budžetus. Protams, tiem, kuri rīko “Grand Slam” turnīrus – Austrālija, ASV, Lielbritānija un Francija – viss ir kārtībā, tur to nodrošina. Varbūt līdzīga situācija ir vēl Vācijā. Citur visiem palīdzēt nav iespējams.”

“Kamilas Bartones (viena no talantīgākajām jaunajām tenisistēm Latvijā – red.) sakarā man zvanīja viens baņķieris. Viņš teica: “Klau, Kārli, mēs ar draugiem savācām 1 miljona budžetu.” Viņi bija gatavi investēt tenisa spēlētājos. Tie draugi saprata, ka nevēlas investēt kārtējā “start-up”, bet gan cilvēkā, proti, tenisa spēlētājā. Tas viņiem ir saprotams vairāk nekā “start-up” – būs tenisists vai nebūs, to varēs redzēs. Var redzēt, kur tiek ieguldīta nauda,” stāstīja Lejnieks, paskaidrojot, kā tas strādā: “Pieņemsim, kopējais naudas apjoms ir miljons. Tas tiek sadalīts uz četriem spēlētājiem. Katram ir savs, tā saucamais, “maks”, kur to naudu sadala uz nākamajām divām, trīs sezonām.”

Lejnieks arī skaidroja, ka vēlāk investīcijas, protams, jāatmaksā. Jo ilgāk spēlētājs tās neatmaksā, jo vairāk viņam pēc tam jāatdod.

Tāpat Lejnieks, kurš pats savulaik nodarbojies ar tenisu un piedalījies tūrē, pastāstīja ko viņš ir dzirdējis par to, kā notiek spēļu sarunāšana: “Tu izej kvalifikāciju ATP līmeņa turnīrā un saņem zvanu. Tev piedāvā kādu attiecīgu naudas summu par zaudējumu, kaut gan tu spēlē pret stiprāku spēlētāju, un iespējas uzvarēt ir pavisam niecīgas. Bet tā ir iespējams nopelnīt. Tā teikt – lai ir par 100% droša “tava spēle”. Man gan šādas pieredzes nav, ka kāds būtu zvanījis.”

Starp citu, pavisam nesen publiskajā telpā tika ziņots par apjomīgu totalizatoru skandālu tenisā, par ko vairāk varat lasīt ŠEIT.

LTS ģenerālsekretārs raidījumā stāsta kā tiesneši zemāka līmeņa turnīros nodarbojušies ar krāpšanos, arī par Latvijas ieguvumiem no vasarā gaidāmā Lielupes “Internatonal” sērijas turnīra, ko rīko Krievijas sporta mārketinga aģentūra “ONE SGM”, kā arī citām aktualitātēm.

Pilna saruna ar Lejnieku sākot no 24:30:

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par