Levandovska un Gavi meistarklase palīdz “Barcelona” 14. reizi triumfēt Spānijas Superkausā

15/01/2023 23:19
Gavi un Roberts Levandovskis

Šovakar Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijādā norisinājās Spānijas Superkausa finālmačs, kurā 14. reizi triumfēja “Barcelona“. Katalonijas klubs “El Clasico” duelī ar 3:1 pārspēja Madrides “Real”.

Barselonas komandai izdevās izvirzīties vadībā spēles 33.minūtē, kad pretinieku vārtsargu Tibo Kurtuā pēc komandas zvaigznes Roberta Levandovska piespēles pārspēja jaunais talants Gavi, bet 45.minūtē pēc pirmo vārtu autora piespēles pārsvaru dubultoja Levandovskis.  Savukārt 69.spēles minūtē trešos “Barcelona” vārtus guva Pedri, kuram rezultatīvi piespēlēja žilbinošu maču aizvadījušais Gavi.  Madridiešiem izdevās gūt vienīgos vārtus kompensācijas laika trešajā minūtē, ar precīzu sitienu izceļoties Karimam Benzemā.

Šī “Barcelona” klubam bija pirmā trofeja kopš 2020./2021. gada sezonas, kad izdevās izcīnīt “Copa del Rey” kausu. Arī komandas galvenajam trenerim un komandas leģendai Čavi šis ir pirmais triumfs kā kluba stūrmanim.

Pirms tam pusfinālā “Barcelona” un Seviljas “Real Betis” mačs pamatlaikā noslēdzās neizšķirti ar 1:1, kam sekoja pagarinājums, kurā abas komandas spēja gūt vēl pa vieniem vārtiem. Uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles sitienu sērija, kurā ar 4:2 pārāka bija Barselonas vienība.

Tikmēr otrā pusfinālā arī Madrides komandas un “Valencia” duelis pamatlaikā noslēdzās neizšķirti (1:1), pagarinājumā vārti netika gūti, taču pēcspēles sitienu sērijā madridieši guva panākumu ar 4:3. Pērn finālā “Real” ar 2:0 (1:0) uzvarēja Bilbao “Athletic”.