LFF plāno izveidot sieviešu telpu futbola izlasi

24/08/2021 16:37
LFF logo

Tuvākajā nākotnē tiek plānota Latvijas sieviešu telpu futbola izlases izveide, atrunāts Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes apstiprinātajā Latvijas sieviešu futbola attīstības stratēģijā.

LFF informē, ka Latvijas sieviešu futbola attīstības stratēģijas izstrādes process tika uzsākts ar Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) palīdzību un atbalstu. Pilnvērtīga un visaptveroša šī futbola segmenta attīstības stratēģija, kas salāgota ar Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) un FIFA prasībām, pašmāju futbola vēsturē izstrādāta pirmoreiz.

Stratēģija paredz konkrētus attīstības virzienus un tiem pakārtotas darbības periodam līdz 2025.gadam, par pamatu ņemot pašreizējo situāciju Latvijas sieviešu un meiteņu futbolā – vairāk nekā 2600 licencētas spēlētājas, vairāk nekā 50 licencēti treneri, 29 klubi ar sieviešu futbola sekciju un 52 meiteņu komandas.

Sekmīgi veicot paredzētos darbus un īstenojot atsevišķu akcentu maiņu, starp nospraustajiem stratēģijas mērķiem ir sasniegt 6000 licencēto spēlētāju skaitu un kļūt par pamanāmāko sieviešu sporta veidu valstī. LFF Futbola attīstības un sieviešu futbola nodaļas vadītāja Ņina Travkina pauž, ka stratēģijas mērķi ir ne tikai skaitliski, bet arī strukturāli un fundamentāli, laužot sabiedrības stereotipus par sieviešu futbolu, radot pozitīvu un iedvesmojošu tēlu un veicinot labvēlīgu attieksmi pret sieviešu futbolu katrā ģimenē.

“Mūsu ambīcijas ir izveidot ilgtspējīgu sieviešu futbola vidi, kas piesaista meitenes neatkarīgi no vecuma, kā arī stiprināt spēli vietēja un starptautiska mēroga sacensībās, radot elites vidi spēlētājām. Vēlamies veicināt augstus sasniegumus un radīt apstākļus visu spēlētāju izaugsmei,” LFF citē Travkinas teikto.

Stratēģijas pamatā ir mērķi, rīcības plāni un mērķu sasniegšanas indikatori četros virzienos – pieejamība, tēls, stabili pamati un sasniegumi. Attīstot sieviešu futbola izlašu segmentu, tuvākajā nākotnē tiek plānota Latvijas sieviešu telpu futbola izlases izveide.

Paralēli tam uzsākts LFF ilgtermiņa stratēģijas izstrādes process ar plānu jauno attīstības stratēģiju apstiprināt 2023.gada LFF kongresā, bet to darbībā ieviest no 2025.gada. Pašlaik LFF ikdienas procesi risinās saskaņā ar stratēģiju 2017.-2024.gadam “Futbols Latvijas sirdī”, kuru pastiprina LFF valdes darba programma sev uzticētajam termiņam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas basketbola izlase
26/06/2022 08:18

Latvijas izlase lūkos arī otrajā pārbaudes mačā pārmācīt principiālo pretinieci Lietuvu

Gatavojoties 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm, Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Šauļos tiksies ar Lietuvas izlasi. Spēle Šauļu arēnā sāksies plkst.19.30, to tiešraidē translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam (LTV7). Pirmajā abu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām