LFF valde izvirza Kazakevičam ambiciozu mērķi

22/01/2021 15:38

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde izvirzījusi uzdevumu Daiņa Kazakeviča vadītajai Latvijas nacionālajai izlasei gaidāmajā 2022. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā savā apakšgrupā ieņemt vismaz ceturto vietu. Sacensības Latvijas izlase atklās martā ar spēli savā laukumā pret Melnkalni, bet turpinājumā to gaida dueļi arī pret Nīderlandi, Turciju, Gibraltāru un Norvēģiju, informē LFF.

Ceturtdien notikušajā LFF valdes sēdē Kazakevičs iepazīstināja ar atskaiti par izlases sniegumu 2020. gadā un atbildēja uz valdes locekļu uzdotajiem jautājumiem. Viņa vadītā Latvijas izlase PK kvalifikācijā pretī stāsies tādas izlases kā Nīderlande (14. vieta FIFA rangā), Turcija (32), Norvēģija (44), Melnkalne (63) un Gibraltārs (195). Latvija FIFA rangā atrodas 136. pozīcijā.

“Jau no pirmās dienas, kad Dainis Kazakevičs stājās amatā, viņš ir uzsvēris vajadzību pēc ilgtermiņa darba ar valstsvienības kodolu, izlases vērtībām un spēles zīmējuma veidošanu, pakāpeniski paaugstinot komandas konkurētspēju un panākot izaugsmi arī sportiskajos rezultātos. Lai arī no nosprausto mērķu viedokļa 2020. gada starts Nāciju līgas turnīrā izlasei nebija veiksmīgs, mēs esam vienisprātis ar treneri, ka komandas interesēs ir stabils un prognozējams ilgtermiņa darbs pie izlases izaugsmes. Turklāt Nāciju līgas turnīra noslēgums liecināja arī par pakāpeniskiem uzlabojumiem dažādos izlases spēles un savstarpējās izpratnes jautājumos, tāpēc 2021. gadā vēlējāmies komandai izvirzīt uzdevumu, kas vienlaikus būtu gan reālistisks, gan ar ambīcijām,” pauž LFF prezidents Vadims Ļašenko. “Turpināt darbu pie komandas ilgtermiņa veidošanas, tiekties pēc arvien augstākiem sportiskajiem mērķiem un, demonstrējot cīņas garu, vienotību un lepnumu, arvien vairāk vienot ap sevi Latvijas futbola līdzjutējus – tādi ir LFF valdes ceļa vārdi izlasei un tās treneriem, gaidot Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra sākumu.”

Valdes sēdē par 2020. gadā paveikto un šogad paredzēto tika diskutēts arī ar LFF izlašu direktoru Aleksandru Starkovu, Latvijas U-21 izlases galveno treneri Aleksandru Basovu, Latvijas sieviešu izlases vadītāju Didzi Matīsu un Latvijas telpu futbola izlases galveno treneri Artūru Šketovu. Nacionālajai telpu futbola valstsvienībai, kas svētdien uzsāks treniņnometni pirms mājas spēlēm pret Slovēniju un Šveici, izvirzīts uzdevums 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupu turnīra posmā savā apakšgrupā izcīnīt vismaz otro vietu.

Gaidāmās klubu sezonas kontekstā aizvadītajā valdes sēdē tika apstiprināts pilnveidotais LFF organizēto sacensību sanitārais protokols un 2021. gada Latvijas jaunatnes čempionāta reglaments, kā arī diskutēts par virslīgas čempionāta jaunās sezonas reglamentu, kura apstiprināšana paredzēta drīzumā. Nākamā LFF valdes sēde ieplānota 9. februārī.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…