“Liepāja” zaudē jelgavniekiem un nespēj pārņemt vadību

13/11/2019 22:10

Hokeja klubs “Liepāja” trešdien Latvijas “Optibet” hokeja virslīgas (OHL) čempionātā nenoturēja neizšķirtu pašā spēles izskaņā, nespējot pārņemt vadību turnīra tabulā.

“Liepāja” savā laukumā ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpās “Zemgale”/LLU vienībai, tādējādi nespējot ieņemt līderpozīcijas OHL čempionātā.

Kurzemes vienībā ar vārtu guvumiem izcēlās Klāvs Plānics un Reinis Demiters, savukārt uzvarētāju vienībā Juliāns Misjus, Aleksandrs Pavļenko un Daņils Dolguškins.

Mājiniekus astotajā minūtē vadībā izvirzīja Plānics, bet nepilnas piecas minūtes vēlāk Misjus panāca izlīdzinājumu. Otrā perioda pirmajā minūtē Pavļenko jau vadībā izvirzīja viesus, bet Demiters ar spēcīgu šķēlienu no zilās līnijas mača 29.minūtē rezultātu izlīdzināja. Spēle līdz pat 59.minūtei ritēja neizšķirti līdz Gatis Sprukts no aizvārtes piespēlēja Dolguškinam, kura šķēlienu tvert nespēja Māris Jučers, “zemgaliešiem” svinot panākumu.

Tikmēr trešdienas pirmajā spēlē “Olimp” mājās ar rezultātu 7:3 (3:1, 2:0, 2:2) uzvarēja “Prizma”/IHS.

Divus vārtus uzvarētāju rindās guva Nikolajs Jeļisejevs un Reinis Mārtiņš Lejnieks, divas rezultatīvas piespēles Kristam Apsītim, bet pa vārtiem un piespēlei iekrāja Maksims Širokovs un Vjačeslavs Truhno. “Prizma”/IHS vienībā pa vieniem vārtiem guva Niks Voisečuks, Ēriks Ozollapa un Toms Liniņš.

Ar 24 punktiem 12 spēlēs pirmo vietu ieņem “Kurbads”, tālāk ar 23 punktiem 16 mačos seko “Liepāja”, bet labāko trijnieku ar 20 punktiem 12 dueļos noslēdz “Olimp”. “Mogo” 13 spēlēs iekrājuši 17 punktus, bet “Zemgale”/LLU, aizvadot par divām spēlēm vairāk, tikuši pie 16 punktiem. Tikmēr 15 spēlēs Daugavpils “Dinaburga” izcīnījusi desmit punktus, part četriem mazāk ir “Rīgai”, kas nospēlējusi 13 mačus, bet “Prizma”/IHS iekrājusi trīs punktus.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas. Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.