“Liepājas” basketbolisti iekļūst Latvijas kausa ceturtdaļfinālā

08/12/2021 22:10

“Liepājas” basketbolisti trešdien savā laukumā iekļuva “Užavas” Latvijas kausa ceturtdaļfinālā. “Liepāja” mājās atbildes spēlē pieveica “Jelgavu” ar 104:67 (32:12, 27:18, 15:22, 30:15).

Mājiniekiem 18 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Roberts Krastiņš, 17 punktus un pa piecām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm – Zigmārs Raimo. 16 punktus guva Gustavs Jakubauskis, 12 – Roberts Bērziņš, pa desmit punktiem – Kārlis Žunda un Kārlis Šiliņš, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas.

Viesiem rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Jānis Bērziņš, 11 punktus guva un septiņas bumbas zem groziem izcīnīja Armands Ginters. Arī pirmajā cīņā viesos ar 71:56 uzvarēja liepājnieki. Ceturtdaļfinālā “Liepājai” pretī stāsies “Ventspils”. Jau ziņots, ka pirmdien “Latvijas Universitātes” basketbolisti pirmajā ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 121:48 sagrāva “Līvānus”, bet otrdien “Ogres” basketbolisti viesos uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandu ar 105:92.

Pērn pēc 26 gadu pārtraukuma tika atjaunota Latvijas kausa izcīņa basketbolā, kas gan rudenī Covid-19 dēļ tika pārtraukta un vēlāk neatsākās. Šogad turnīram pieteicās 21 komanda no trim līgām. Pirmajā kārtā piedalījās četras komandas, bet “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) vienības savā starpā tiksies ceturtajā kārtā. Finālspēle paredzēta februārī. Pēdējo reizi Latvijas kauss basketbolā tika izcīnīts 1994.gadā, kad trofeju ieguva SWH/”Brocēni”, divu spēļu summā pieveicot “Bonus”.