Liepājas rallijam pieteikušos 48 ekipāžu vidū ir arī iepriekšējo gadu uzvarētāji

Reiņa Nitiša ekipāža, sportazinas.com
Reiņa Nitiša ekipāža | Foto: Raimonds Volonts

” sacensībās no 14. līdz 16.augustam 48 ekipāžu vidū būs arī iepriekšējie sacensību uzvarētāji – Olivers Sūlbergs, Nikolajs Grjazins, Kreigs Brīns, piektdien ziņo sacensību rīkotāji.

Bez iepriekšējiem sacensību uzvarētājiem brauks arī 2018.gada Eiropas čempions rallijā Aleksejs Lukjaņuks un pieredzējušais Pasaules rallija čempionāta (WRC) “Citroen” rūpnīcas komandas pilots Madss Estbergs.

Cīņā par “Rally Liepāja” uzvaru un goda pjedestālu sola iesaistīties arī Polijas rallija čempions Miko Marciks, Rumānijas rallija čempions Simone Temepstini, pērnā gada “ERC3 Junior” klases čempions Efrens Larena un 2018.gada Somijas rallija čempions Ēriks Pietarinens.

Organizatori ziņo, ka “R5/Rally2” grupas ieskaites klasē ERC1 kopumā startēs 19 ekipāžas ar Latvijā līdz šim vēl neredzēti plašu spektru dažādu auto, sniedzot skatītājiem retu iespēju vienās sacensībās salīdzināt teju visu šīs grupas automašīnu veiktspēju.

ERC2 ieskaitē cīņu par savu trešo čempiona titulu uzsācis ungārs Tibors Erdi juniors. Konkurēt ar viņu taisās itāļu vecmeistars Celindo Melegari, kurš plūca ERC2 uzvarētāja laurus sezonas pirmajā posmā “Rally di Roma Capitale”.

Latvijas līdzjutēji sekos līdzi divām “Mitsubishi Lancer Evo X” ekipāžām. Vienā no tām spēkus apvienos Ainārs un Ralfs Igaveņi, bet otrā – Dmitrijs Feofanovs ar stūrmani Normundu Kokinu. Tāpat jau otro gadu pēc kārtas šajā ieskaites klasē startēs arī kolorītās aizmugures piedziņas “Abarth 124 Rally” automašīnas – Talsu un Liepājas ceļos tādas kopskaitā būs trīs.

Īpaši zvaigžņoti Latvija būs pārstāvēta “ERC3 Junior” klasē. Ar jaunākās specifikācijas “Ford Fiesta Rally4” spēkratu pa dzimtās pilsētas ceļiem trauksies 2018.gada Eiropas junioru čempions Mārtiņš Sesks ar stūrmani Renāru Franci, kā arī divkārtējais Eiropas čempions rallijkrosā Reinis Nitišs ar stūrmani Andri Mālnieku. Starp latviešu konkurentiem atrodami tādi jaunās paaudzes rallija spīdekļi kā zviedrs Deniss Rodstrēms, igauņi Kens Torns un Gregors Jēts, un zviedrs Adams Vestlunds.

“Rally Liepāja” laikā norisināsies arī divi Latvijas rallija čempionāta posmi, kā arī rallijsprinta un “Historic Sport” sacensības, kurās startēs vēl 30 ekipāžas. Tāpat sestdien un svētdien ātrumposmos piedalīsies arī 18 vēsturisko auto regularitātes rallija “Youngtimer Rally Liepāja” dalībnieki, tādējādi Liepājas rallijā kopumā uz starta stājoties 96 ekipāžām.

Jau ziņots, ka jēkabpilietis Reinis Nitišs jau piekto reizi savā autosportista karjerā startēs Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta posmā “Rally Liepāja”.

Eiropas čempionātā 2020.gada sezonas otrais posms “Rally Liepāja” norisināsies no 14. līdz 16.augustam Talsu un Liepājas apkārtnē. Pirmais posms norisinājās no 24. līdz 26.jūlijam Itālijā.

Pēc posma Liepājā Eiropas čempionāta posmi paredzēti arī Portugālē (17.-19.septembris), Kiprā (16.-18.oktobris), Ungārijā (6.-8.novembris) un Spānijā (26.-28.novembris).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par