Līgas jaunpienācēja eksaminē “Liverpool”; Dortmunde bundeslīgas grandu duelī svin smagu uzvaru

06/08/2022 21:48
Darvins Nunjess

Anglija

Sestdienas pirmajā mačā jaunpienācēja “Fulham” izrādīja ļoti nopietnu pretestību pagājušās sezonas vicečempionei “Liverpool” komandai. Londonas klubs vadībā, pateicoties serbu uzbrucēja Aleksandra Mitroviča diviem vārtu guvumiem, vadībā izvirzījās divas reizes, taču Liverpūles klubs, jaunieguvuma Darvina Nunjesa iedevesmots, kurš laukumā devās uz maiņu un izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli, divas reizes atspēlējās. Mačs noslēdzās neizšķirti 2:2.

Tikmēr pārliecinošāko sniegumu nodemonstrēja “Tottenham Hotspur”. Mača sākumā nonākot iedzinējos, tā ar 4:1 pārliecinoši pieveica “Southampton”.

Citos kārtas mačos “Bournemouth” atgriešanās mačā premjerlīgā ar 2:0 apspēlēja “Aston Villa”, “Leeds United” ar tādu pašu rezultātu bija pārāka pār “Wolverhampton”, “Newcastle” ar 2:0 pieveica citu jaunpienācēju “Nottingham Forest”, savukārt dienas pēdējā mačā Londonas “Chelsea” smagā mačā ar 1:0 pieveica “Everton”. Vienīgos vārtus Londonas kluba labā pirmā puslaika kompensācijas laikā guva Žoržinjo.

Kā iepriekš ziņots, premjerlīgas 2022./ 2023. gada sezonas atklāšanās mačā piektdien Londonas “Arsenal” ar 2:0 pieveica citu pilsētas klubu “Crystal Palace”.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Vācija

Kārtas centrālajā mačā starp pagājušās sezonas otrās un trešās vietas īpašniecēm Dortmundes “Borussia” un Leverkūzenes “Bayer” spraigā cīņā uzvaru svinēja Dortmundes klubs. Ar vienīgo vārtu guvumu spēles 10. minūtē izcēlās Marko Roiss. Otrajā puslaikā “Bayer” guva vārtus, taču tie netika ieskaitīti dēļ aizmugures stāvokļa pārkāpuma.

Galvaspilsētas klubu Berlīnes “Union” un “Hertha” duelī uzvaru ar rezultātu 3:1 svinēja pērnās sezonas piektā spēcīgākā komanda “Union”. Citās spēlēs “Freiburg” ar 4:0 sagrāva “Augsburg”, Menhengladbahas “Borussia” ar 3:1 pārspēja “Hoffenheim”, “Mainz” ar 2:1 apspēlēja “Bochum”, tikmēr “Wolfsburg” un bundeslīgā atgriezušās “Schalke 04” duelis noslēdzās neizšķirti 2:2.

Bundeslīgas atklāšanas mačā piektdien čempione Minhenes “Bayern” “pārbrauca” pāri Frankfurtes “Eintracht” komandai – pieci vārti pirmajā puslaikā, un mača izskaņā nomācošs 6:1.

Francija

Duelī starp pagājušās sezonas trešo labāko komandu “Monaco” un turpat aiz Eiropas kausu zonas palikušās “Strasbourg” mača liktenis tika nolemts pirmā puslaika beigās un otrā sākumā. Ar fantastisku tālšāvienu 43. minūtē “Monaco” rindās izcēlās Krepins Diatta, 53. minūtē vārtsarga atvairīto bumbu tukšos vārtos raidīja Sofiāns Diops. Strasbūras klubs vienus vārtus atspēlēja, ar ko gan bija par maz, lai maču pabeigtu ar punktu turnīra tabulā.

“Ligue 1” atklāšanas mačs vakar starp “Lyon” un “Ajaccio” noslēdzās ar rezultātu 2:1 Lionas kluba labā.