“Liverpool” apspēlē Mourinju, vicelīdere Lestera cieš zaudējumu

12/01/2020 23:12

Vakar un šodien Anglijas premjerlīgā un Itālijas A sērijā norisinājās vairākas spēles ar grandu dalību.

Anglija

Līdere “Liverpool” sestdien izcīnīja 20. uzvaru šosezon, pārspējot Žuzē Mourinju trenēto Totenhemas “Hotspur” ar 1:0. Vienīgos vārtus uzvarētāju labā guva uzbrucējs Roberto Firmino, kurš bija precīzs 37. minūtē. Liverpūles pretiniekiem tas bija otrais zaudējums pēc kārtas un trešais piecos mačos. Jirgena Klopa vadītā “Liverpool” joprojām nav piedzīvojusi zaudējumu šosezon.

Vicelīdere Lesteras “City” negaidīti zaudēja “Southampton” ar 1:2. Lai gan Lestera jau 14. minūtē izvirzījās vadībā, divas nākamās bumbas ielidoja otrajā vietā esošās komandas vārtos, tai zaudējot piekto reizi šosezon. No “Liverpool” Lestera atpaliek par 16 punktiem un čempionāta līderei ir viena spēle rezervē.

Pie panākuma tika arī Londonas “Chelsea”, kas ar 3:0 apspēlēja „Burnley”. Šobrīd komanda ieņem ceturto vietu premjerlīgā.

Savukārt svētdien graujošu uzvaru svinēja pērnā gada čempione Mančestras “City”, kas viesos ar 6:1 (4:0) uzveica Birmingemas “Aston Villa”.

Mančestras komandā ar “hat-trick” izcēlās Serhio Agvero, kļūstot par premjerlīgas rekordistu – viņš vismaz trīs vārtus guvis 12 spēlēs, bet par vienu šādu maču mazāk ir leģendārajam Alanam Šīreram. Tāpat Agvero ar 177 vārtiem premjerlīgas visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā dala ceturto vietu ar tagadējo Londonas “Chelsea” galveno treneri Frenku Lepmardu. Viņiem priekšā ir tikai angļi Šīrers (260 vārti), Veins Rūnijs (208) un Endijs Kouls (187).

Vēl svētdien uzvarētājiem divus vārtus guva Rijāds Mahrezs, bet vienreiz izcēlās Gabriels Žezūss.

Itālija

Čempionāta līdere Milānas “Inter” vakar nospēlēja neizšķirti ar Bergamo “Atalanta” – 1:1.

Ceturtajā minūtē Lautaro Martiness atklāja rezultātu, uz ko viesi atbildēja ar aizsarga Robina Gosensa vārtu guvumu. “Atalanta” bija iespēja tikt pie panākuma, taču 88. minūtē Luiss Muriels nerealizēja 11 metru soda sitienu, līdz ar ko rezultāts palika neizšķirts.

Desmito uzvaru pēc kārtas izcīnīja Romas “Lazio”, kurai ar vieniem vārtiem Čiro Imobile izpildījumā pietika, lai apspēlētu “Napoli”.  Itālijas galvaspilsētas vienība nostiprinājās trešajā vietā.