Lorenso uzvar “MotoGP” posmā Austrālijā

12/08/2018 18:33
Horhe Lorenso, Sportazinas.com

Spānijas motobraucējs Horhe Lorenso svētdien izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta 11. posmā “MotoGP” klasē, kas notika Špīlbergas trasē Austrijā.

Lorenso, kurš pārstāv “Ducati” komandu, sacensību vadību pārņēma jau pirmajā aplī, taču vēlāk viņu apsteidza tautietis Marks Markess no “Honda” vienības. Abi braucēji par pirmo vietu cīnījās visu atlikušo sacensību laiku. Finišā Lorenso apsteidza Markesu par nieka 0,130 sekundēm.

Tikmēr trešajā vietā ierindojās itālis Andrea Divicioso, kurš savam komandas biedram Lorenso zaudēja 1,656 sekundes. Ceturto vietu ieņēma brits Kels Kračloks no “LCR Honda” vienības, bet piektais palika itālis anilo Petruči no “Alma Pramac”. Sešinieku noslēdza leģendārais Valentino Rosi no “Movistar Yamaha” komandas.

“Desmit apļus pirms finiša sāku uzbrukt. Dažās trases vietās biju ātrāks, piemēram braucot augšā kalnā. Tikmēr viņš bija labāks otrajā līkumā. Kad viņu apdzinu, spiedu gāzi grīdā, Viena no manām labākajām uzvarām,” izteicās Lorenso.

Tikmēr Markess pauda, ka viņš uzvarai atdeva visu: “Izbaudīju šīs sacensības. Sacensībās atdevu pilnīgi visu. Mēģināju aizsargāt savu pozīciju, bet viņš mani pārspēja. Lielisks šovs.”

Markess pašlaik čempionāta ieskaitē pēc 11 posmiem atrodas pirmajā vietā ar 201 punktu, kamēr 142 punktus iekrājis Rosi. Uz trešo vietu ar 130 punktiem pakāpies Lorenso.

Šogad kopumā iecerēti 19 etapi, sezonai noslēdzoties novembrī Valensijā. Šajā sezonā pasaules čempionāta kalendārā debitēs posms Taizemē, kur sacensības norisināsies oktobra sākumā.