LOV neuzskata par pamatotu Pētersona iepriekš pausto aso kritiku organizācijas virzienā

18/12/2018 16:36
Arnis Pētersons

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOV) neuzskata par pamatotu kalnu riteņbraucēja Arņa Pētersona iepriekš pausto aso kritiku organizācijas virzienā, kuru viņš publicēja sociālajā tīklā “Facebook”.

Jau vēstīts, ka Pētersons pauda sašutumu par viņa māsas Vinetas Pētersones, kura ir vadošā Latvijas BMX braucēja, neiekļaušanu LOV sportistu B sastāvā. Viņa tika iekļauta C sastāvā.

“Acīmredzot, Arnis Pētersons šajā situācijā īsti nezina, par ko viņš runā, jo viņa māsai ir finansējums, kas paredzēts atbilstoši viņas panākumiem – šajā gadījumā tā ir Pasaules kausa desmitā vieta. Es viņam ieteiktu vispirms painteresēties, kādi ir LOV nosacījumi un pēc tam skaļi izteikties par lietām, kurām viņš nav informēts. Vispirms vajadzētu noskaidrot apstākļus pirms kaut ko sākt runāt,” portālam “Sportazinas” izteicās LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis.

LOV vadlīnijās par sportistu iekļaušanu B sastāvā 5.3 punktā teikts, ka atlēts var tikt iekļauts šajā sastāvā, ja ir izcīnījis 7.-10.vietu Pasaules kausa kopvērtējumā sporta veidos, kur sacensības notiek vairākos sacensību posmos un tiek izcīnīts – noteikts kopvērtējuma uzvarētājs.

“Ir vēl virkne citu nosacījumu, kas tiek ņemti vērā. Šajā dokumentā ir teikts, ka spēlētājs var tikt iekļauts, nevis šo vietu saņem garantēti. Tiek vērtēts ne tikai konkrēto sacensību rezultāts, bet arī tālākās sagatavošanās plāns, tā realizācija, veselības stāvoklis, kā arī virkne lietas, par kurām es neesmu tiesīgs runāt publiski. Principā ir liela varbūtība, ka, izejot šos testus, cilvēku var neuzņemt LOV vienībā. Tā ir absolūti normāla parādība. Vineta saņem finansējumu, kas ir atbilstošs PK desmitajai vietai un domāju, ka situācija nav nemaz tik bēdīga,” uzskata Fogelis.

“Es ceru, ka Arnis turpmāk spēs normāli reaģēt, jo nav pirmā reize, kad viņš veic skaļus paziņojumus, bet patiesībā lietas ir pilnīgi citādākas. Mēs ar lielu nepacietību gaidīsim Vinetas tālākos sagatavošanās plānus. Mums gan palika neatbildēti jautājumi par to, ka viņa tika aicināta uz augstas klases sportistu sagatavošanas centru Valmierā, no kā Pētersone atteicās. Tāpat mums bija tikšanās un mēģinājām saprast, kādēļ ar viņu netika pagarināts līgums UCI sagatavošanās centrā Šveicē, bet atbildi nesaņēmām. Tāpat viņa ir Tokijas stipendiāte, kur Vineta katru mēnesi saņem konkrētas naudas summas, kas nav mazas.”

Fogelis gan, neskatoties uz abu pušu nesaskaņām, cer, ka abu sportistu turpmākā sadarbība ar LOV būs veiksmīga.

“Nenoliedzami, abi jaunieši ir ļoti talantīgi tikai jautājums, vai blakus apstākļi, kas ir radušies apkārt, nekļūst par traucēkli mūsu sadarbības veidošanā un viņu tālākajā karjerā. Ja Arnim ir tādas attiecības, kādas viņam ir ar ZZK klubu, tad mums būs ļoti grūti runāt par treniņu plāniem un iespējamo sadarbību un tālāko perspektīvu. Mums par to būtu ļoti žēl, ja gan Arnis, gan Vineta ir ļoti talantīgi sportisti.”

Savu viedokli pauda arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, kurš arī uzskata, ka šis paziņojums ir ļoti emocionāls.

“Mums bija LOV dalībnieku sapulce, kur tika apstiprināts sportistu sastāvs vasaras sporta veidos uz nākamo gadu, kurā Pētersone tika iekļauta LOV sastāvā C grupā. Atbilstoši kārtībai viņai tiks piešķirts nepieciešamais finansēšanas apmērs un viņa tiks atbalstīta,” portālam “Sportazinas.com” atklāja Tikmers.

“Ar Pētersoni pagājušajā gadā tika noslēgts līgums par individuāli sasniedzamiem rezultātiem un viņa saskaņā ar šo līgumu rezultātu ir uzrādījusi, bet pārējie aspekti tiek vērtēti atbilstoši LOV uzņemšanas kritērijiem. Konkrētais rezultāts Pasaules kausa sacensībās nav vienīgais kritērijs, kas tiek vērtēts, uzņemot dalībniekus LOV sastāvos,” sacīja LOK ģenerālsekretārs.

Tikmers arī sacīja, ka A un B sastāva sportisti saņem arī papildus sociālās iemaksas. “Starp A, B un C sastāviem atšķirība ir arī sociālā fonda atbalstā, ko saņem A un B sportisti, kā arī viņu treneri. Ja C sastāvs saņem tikai noteiktā kārtībā atbalstu dalībai sacensībās, treniņnometnēs un medicīniskajai rehabilitācijai, tad B un A sastāvam klāt nāk arī atbalsts pabalsta veidā gan sportistam, gan trenerim. Kādreiz gan ir arī izņēmumi, taču to tad ierosina konkrētā sporta federācija.”

“Ļoti labi, ka Pētersone trenējas un domāju, ka tik aktīvs cilvēks ir nepieciešams Latvijas sportam. Cerēsim, ka viņa turpinās sportot un progresēs un kādu dienu iekļūs B vai A sastāvā. Mūsu pienākums ir palīdzēt sportistiem. Protams, Arņa teksts ir emocionāls, taču mēs esam pieņēmuši adekvātu un apstākļiem atbilstošu lēmumu. Protams, visi grib, lai ir vēl labāk, bet nu jāsaka, ka LOV vadās pēc konkrētās kārtības un mums par prieku kopējais sastāvs ir vēl iepriekš nepieredzēti liels,” izteicās Tikmers.

Pētersone pagājušajā gadā izcīnīja bronzu pasaules junioru čempionātā, kā arī šogad aizvadīja savu pirmo sezonu pieaugušo konkurencē, sasniedzot augstvērtīgu rezultātu. Otrajā Pasaules kausa posmā viņa sasniedza augsto piekto vietu, bet astoņu posmu kopvērtējumā bija desmitā.

https://www.facebook.com/arnis.petersons/posts/2268043976540248

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas U20 hokeja izlase
09/08/2022 09:03

Hokeja līdzjutēji sarosās – Latvijas U20 izlase aizvadīs pirmo spēli PČ

Latvijas U20 vīriešu hokeja izlase otrdien aizvadīs pirmo maču pasaules junioru čempionātā, tiekoties ar Somiju. A apakšgrupas mačs “Rogers Place” arēnā, kur mājas spēles aizvada Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām