Macuks izcīna sesto vietu “EMX Open” klases kvalifikācijā

15/08/2020 11:28
Toms Macuks

Latvijas motokrosa braucējs Toms Macuks, kurš iepriekš Ķegumā Eiropas čempionāta “Open” (“EMX Open”) klases pirmajā posmā izcīnīja uzvaru, sestdien šīs pašas klases trešā etapa kvalifikācijas sacensībās izcīnīja sesto vietu.

Kvalifikācijas braucienā ātrākais bija igaunis Karels Kutsars, aiz sevis atstājot somu Kimu Savasti, kurš bija par 0,432 sekundēm lēnāks. Trešo vietu izcīnīja vēl viens soms Miro Sihvonens, kurš uzvarētājam zaudēja vairāk nekā divas sekundes.

Macuks izcīnīja sesto vietu un līderim zaudēja 3,313 sekundes. Savu ātrāko apļa laiku viņam izdevās uzrādīt ceturtajā aplī. Viņa tautietis Kārlis Kalējs no līdera iepalika teju četras sekundes un ierindojās 11.pozīcijā, kamēr Arnolds Sniķeris finišu sasniedza 20.vietā.

Kalējs trasi visātrāk izbrauca septītajā aplī, bet Sniķeris otrajā.

Tāpat sestdien sacensības aizvadīs arī Eiropas čempionāta 250 kubikcentimetru (EMX 250) klases braucēji. Šajā konkurencē Latviju pārstāv Tomass Šileika, Kristiāns Freimanis un Rainers Žuks.

Sestdien plkst.13.10 “EMX Open” klasē tiks aizvadīts pirmais brauciens, bet otrais paredzēts plkst.15.10. Sacensības tiešraidē translē kanāls “Best4sport TV”.

“EMX Open” pirmajā posmā uzvaru svinēja Macuks, Kalējam devītā pozīcija, bet Sniķeris finišēja 11.vietā. Otrajā posmā Kalējs izcīnīja 7.vietu, Sniķerim – 12., bet Macuks ierindojās pēdējā, 26.pozīcijā.

“EMX Open” klases kopvērtējumā pēc diviem posmiem Kalējs ar 53 punktiem ir septītais, Macuks atrodas pozīciju zemāk, iekrādams 50 punktus, kamēr Sniķeris ar 31 punktu atrodams 13.vietā.

MXGP pasaules čempionāts motokrosā nedēļas nogalē Ķegumā atgriezās trasē pēc piecu mēnešu pārtraukuma. Marta sākumā tika aizvadīti vien divi posmi – Lielbritānijas un Nīderlandes “Grand Prix”.

MXGP klasē Latviju nepārstāvēs pašmāju vadošais motosportists Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” vienības, kurš treniņā lauza divas ribas, savainoja muguru un Ķegumā nebrauks. No pašmāju sportistiem Latviju MXGP klasē pārstāvēs Kārlis Sabulis un Matīss Karro.

Svētdien Latvijas “Grand Prix” kopējā ieskaitē Sabulis posmu noslēdza 22.vietā, bet Karro ierindojās trīs pozīcijas zemāk. Tikmēr Rīgas “Grand Prix” Sabulis bija 18.vietā, taču Karro 28.pozīcijā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ar 170 punktiem ir Džefrijs Herlingss, otro vietu ar 142 punktiem ieņem slovēnis Tims Gajsers (“Honda”), kurš trešdien aizvadīja pagalam neveiksmīgas sacensības, bet trešais ar 129 punktiem ir Antonio Kairoli.

Pauls Jonass guvis 26 punktus un ir 22.vietā, bet Sabulis ar 11 punktiem atrodams 27.pozīcijā.

Pasaules čempionāta posms “Zelta zirga” trasē norisinās 12.reizi.

Ķeguma trasē Latvijā notiek trīs pēc kārtas FIM motokrosa pasaules čempionāta posmi. Pēdējais no tiem tiks aizvadīts šajā nedēļas nogalē.