Macuks kļūst par Eiropas čempionu EMX2T klasē

17/07/2022 16:21
Toms Macuks

Latvijas motosportists Toms Macuks svētdien Čehijā kļuva par Eiropas čempionu divtaktu motoru (EMX2T) klasē.

Sestdien pirmajā braucienā Latvijas sportists bija ātrākais, bet svētdien viņš otro braucienu noslēdza otrajā pozīcijā, taču ar to bija pietiekoši, lai izcīnītu uzvaru Eiropas čempionātā.  Macuks bija vienīgais Latvijas motosportists, kurš sacentās EMX2T klasē.

Savukārt EMX65 klasē Jēkabs Hudolejs, kurš pirmajā braucienā ierindojās piektajā pozīcijā, otrajā braucienā ieņēma septīto vietu, kas summā ļāva noslēgt Eiropas čempionātu septītajā vietā.

Pēc pirmā brauciena šajā pašā klasē Patriks Cīrulis, Toms Dankerts, Mārtiņš Cīrulis un Artūrs Vinters palika ārpus labāko divdesmitnieka. Otrajā braucienā Danekerts finišēja 17.pozīcijā, noslēdzot Eiropas čempionātu 22.vietā, kamēr Vinters un Cīrulis ieņēma vietas trešajā desmitā, bet Vinters noslēdza otro braucienu 35.vietā.

Vēl EMX85 klasē pēc pirmā brauciena 20. vietā bija Emīls Solovejs, kurš otrajā braucienā finišēja 29., summā noslēdzot meistarsacīkstes 26.pozīcijā.