Macuks kļūst par Eiropas vicečempionu “EMX Open” klasē

07/11/2020 16:39
Toms Macuks

Latvijas motokrosa braucējs Toms Macuks sestdien ieņēma otro vietu sezonas pēdējā sestajā etapā Eiropas čempionāta “Open” (“EMX Open”) klasē, arī kopvērtējumā finišējot otrajā vietā.

Par “EMX Open” posma Gardas Trento “Grand Prix” uzvarētāju sestdien tika kronēts francūzis Žimi Klošē, kurš sakrāja 47 punktus. Macuks bija otrais, sakrājot 42 punktus. Ar 34 punktu trešo vietu ieņēma čehs Martins Miheks.

Pirmajā braucienā ātrākais bija Klošē, kuram Macuks zaudēja nepilnas 14 sekundes, par vairāk nekā četrām sekundēm apsteidzot britu Džonu Edamsonu.

Otro braucienu uzvarēja norvēģis Korneliuss Tendels. Nepilnas divas sekundes viņam zaudēja Klošē, kurš kļuva par posma uzvarētāju. Macuks ieņēma trešo vietu, minimāli atpaliekot no Klošē.

“EMX Open” šosezon piedzīvoja debiju MXGP posmu kalendārā, pirmo etapu aizvadot 8.-9.augustā Ķegumā, kurā par pirmo uzvarētāju kļuva Macuks.

“EMX Open” klases kopvērtējumā ar 230 punktiem nepārspēts palika igaunis Karels Kutsars, kurš sestdien braucienos ieņēma attiecīgi piekto un desmito vietu, posma vērtējumā ar 27 punktiem ierindodamies septītajā vietā.

Macuks, kurš vienīgais no vadošā trijnieka nepiedalījās visos etapos, sakrāja 216 punktus, finišējot otrajam, bet trešā vieta ar 192 punktiem tika somam Kimam Savastem.

Kopvērtējuma 14.vietā ar 75 punktiem atrodas Kārlis Kalējs, kamēr Arnolds Sniķeris ar 39 punktiem ir 27.pozīcijā starp 42 braucējiem. Abi piedalījās vien pirmajos trijos posmos Ķegumā.

Svētdien trasē dosies pasaules čempionāta abas vadošās klases – MXGP un MX2.

Muguras savainojuma dēļ divus posmus MXGP klasē šosezon aizvadījis Pauls Jonass, kurš šosezon sacensībās vairs nebūs redzams.

Motokrosa sezonā vairs atlikuši divi posmi, kas 4. un 8.novembrī notiks turpat Itālijā, Pjetramuratas trasē.