Macuks uzvar Latvijas motokrosa čempionāta sezonas pirmajā posmā

01/05/2023 14:51
Toms Macuks

Toms Macuks aizvadītajā nedēļas nogalē Aizputē izcīnīja uzvaru Latvijas motokrosa čempionāta sezonas pirmajā posmā MX1 klasē, vēsta Latvijas Motosporta federācija.

Macuks bija nepārspēts abos braucienos, bet otrais divu braucienu summā bija igauņu braucējs Erki Kahro, savukārt trešo vietu posmā sasniedza Rainers Žuks. Prestižākās klases 2019. un 2020.gada Latvijas čempionam Macukam šī bija atgriešanās MX1 klasē pēc gada pauzes, ko pavadīja startējot MX2 ieskaitē.

Abos braucienos MX2 klasē pirmo vietu sasniedza Edvards Bidzāns. Otrais abu braucienu summā bija 2021.gada Nāciju kausa dalībnieks Mairis Pumpurs, kurš trasē atgriezies pēc traumas sadziedēšanas, savukārt trešo vietu abos braucienos ieņēma Uldis Freibergs.

MX125 klases abos braucienos kā pirmais finišu sasniedza un summā uzvaru guva Markuss Kokins, aiz sevis uz goda pjedestāla atstājot Tomasu Šaicānu un Romeo Pikandu no Igaunijas. MX2Juniori vērtējumā divas pirmās vietas un uzvara summā Emīlam Solovjevam, bet aiz viņa ierindojās Ralfs Vindigs un Alisters Budanovs.

MX sieviešu klasē, kurā pie starta barjeras stājās 17 pārstāves, divu braucienu summā uzvarēja lietuviete Paula Bertasute. Sudraba godalgu izcīnīja Karlēna Randvere no Igaunijas, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Sāra Vintere. Jaunizveidotajā MX65 klasē nepārspēts trasē palika igaunis Gregors Lotus, savukārt pjedestāla otro un trešo pakāpienu aizņēma latvieši Patriks Cīrulis un Rainers Grasis.

MX85 ieskaitē galvenā cīņa trasē bija starp igauni, pērnā gada Latvijas čempionu Travisu Leoku un Jēkabu Hudoleju. Divu braucienu summā abiem bija vienāds punktu skaits, bet tā kā Leoks otrajā braucienā bija priekšā Hudolejam, viņam uzvara posmā, bet latvietim nācās samierināties ar sudrabu. Trešo vietu ieņēma Lūkass Leoks no Igaunijas.

Amatieriem “Open” klasē veterāns Leons Kozlovskis uzvarēja abos braucienos “MXOpen450” vērtējumā, posmā aiz sevis atstājot Artjomu Trofimovu un Jāni Riteru. “MXOpen250” klasē uzvarēja Jānis Vinters, Kārlis Roberts Elksnis šajā posmā palika otrais, bet trešo vietu ieguva Sandis Aleksejevs.

Kvadriciklu klasē “QOpen” divas pirmās vietas uzvaru pirmajā posmā atnesa trīskārtējam Latvijas čempionam Matīsam Palēvicam, kuram sīvu konkurenci izrādīja Kārlis Neija, bet pirmo trijnieku noslēdza Karls Robins Rillo no Igaunijas.

Blakusvāģu klases “BVOpen” abos finālbraucienos uzvaras sasniedza pērnās sezonas čempioni brāļi Daniels un Bruno Lielbārži, kuri galveno akcentu šosezon likuši uz dalību pasaules čempionātā un, iespējams, Latvijas čempionātā vēl startēs tikai Madonas posmā. Otro vietu summā izcīnīja kādreizējie blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta dalībnieki Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš, abos braucienos finišu sasniedzot uzreiz aiz Lielbāržiem. Trešo vietu posmā ieguva igauņu ekipāža Tanels Rēsna/Stens Nitso.

Nākamais Latvijas čempionāta posms motokrosā notiks 18.jūnijā “Ceļa Ēzeļa” trasē, Dobelē. Šosezon kopumā Latvijas meistarsacīkstēs kopā paredzēti septiņi posmi.