Kurš nākamais? Maira Brieža upuri stājas rindā

12/04/2017 12:29
Mairis Briedis, www.sportazinas.com

Vētru ūdensglāzē sacēla mūsu sporta karstākais kartupelis – Mairis Briedis –, kas brīvdienās uzdrukāja laisku tvītu, proti, pajautājot iepriekšējam WBC čempionam Tonijam Beljū – vai esi gatavs cīnīties?

Par šo “sacepās” ne tikai boksa pasaule. Visi šobrīd gaida Beljū atbildi, jo acīmredzami, ka Maira komanda pašlaik taustās, meklējot nākamo pretinieku, un viens no kandidātiem uz nākamo cīņu ir Beljū, kuram ir dotas tiesības par WBC jostu cīnīties jebkurā laikā, jo viņam piešķirts goda čempiona tituls.

Brieža komandai ir vairākas stratēģijas, bet daudz boksā nosaka piedāvājums. Raimonds Zeps, kurš ir tuvs elements Brieža komandas muguras smadzenēm, paziņoja, ka nākamai cīņai vajadzīgs vairāk nekā miljons eiro, bet Latvijā cīņu redzēt ir maza iespēja, jo viss atduras pret vārdu “bizness”…

Bet šoreiz tīri teorētiski apskatīsim reālākos kandidātus, kuri varētu kāpt ringā ar mūsu Mairi Briedi.

WBC titula aizstāvēšana ir obligāts pasākums, un tas nozīmē, ka Briedi ir lielas iespēja redzēt kāpjam ringā ar vienu no cīņas Duradola vs Kudraševs dalībniekiem.

Šie vīri tuvākajā laikā atkārtoti cīnīsies par WBC silver jostu, kura jau ir bijusi Maira rokās, kad tieši Duradolu viņš uzveica Arenā Rīga. Šīs cīņas uzvarētājs kļūs par obligāto pretendentu uz WBC vidējā svara galveno jostu.

Olanrevaju Duradola – 36 gadi, augums 188 cm, 25 uzvaras/3 zaudējumi, ASV/Nigērija

Olanrevaju Duradola un Mairis Briedis - Sportazinas.com

Foto: LETA

Āfrikā dzimušais, bet ASV uzaugušais Duradola ir fizisks un spēcīgs bokseris, kura stratēģija katrā cīņā ir līdzīga – jau no paša sākuma agresīvu uzbrukt, mēģinot nokautēt pretinieku pirmajos raundos. Ilgākās cīņās Duradola pagurst un nav tik spējīgs. To arī parādīja cīņa ar Mairi. Toreiz Brieža treneris Sandis Kleins pretinieku raksturoja tā – trīs raundu bokseris.

Tieši ar šo taktiku viņam izdevās uzveikt Dmitriju Kudrašovu. Kazaņā notikušajā cīņā krievu bokseris uz dēļiem atradās jau pieminētajā trešajā raundā.

Domājams, ka pašam Mairim šāda cīņa nebūtu tik saistoša, jo afrikānis jau vienreiz ir pieveikts un arī cīņa ar Duradolu nebūt tik ienesīga finansiālajā plānā.

Dmitrijs Kudrašovs – 31 gads, augums 189 cm, 20 uzvaras, visas ar KO un viens zaudējums Duradolam

Dmitrijs Kudrašovs - Sportazinas.com

Foto: youtube.com

Interesantāks būtu jau pieminētais Kudrašovs, kuru mēdz saukt par „krievu āmuru”. Rostovā dzimušais Kudrašovs ir spēcīgs bokseris, viņa stiprās puses ir viņa spēks un neatlaidība, taču jāpiemin, ka viņa rezumē sastāv no vārgiem bokseriem un pirmais nopietnais pretinieks bija Durodola, kurš arī viņu apstādināja. Lai gan var diskutēt, ka Kudrašovs kļūdījās otrajā raundā un izlaida liekus sitienus, jo pirmajā raundā viņš bija agresors un gandrīz pats apstādināja Duradolu, bet tomēr fakts paliek – viņš guva tehniskā nokauta zaudējumu otrajā raundā pret Duradolu. Redzēsim, kā risināsies otrā cīņa viņu starpā, iespējams, ka pirmos raundus Kudrašovs būs uzmanīgāks un centīsies piebeigt Duradolu cīņas otrajā pusē.

Arī finansiālais ieguvums no cīņas ar krievu bokseri būtu lielāks. Visticamāk, ja šāda cīņa notiktu, tad Krievijā. Vēl visam sekotu politiskais plīvurs, bokseru izteikumi un iespējama ažiotāža, ko varētu radīt, lai piesaistītu publiku uz šīs cīņas skatīšanos, un pārvērst to par principiālu dueli, jo tā var nopelnīt naudu, un tas rīkotājiem ir pats svarīgākais!

Pastāv iespēja cīnīties ar citu divīziju čempioniem, proti, ar kādu pirmā smagā svara čempionu WBA, IBF un WBO versijās.

Aleksandrs Usiks – 30 gadi, Ukraina, augums 190 cm, līdz šim 12 cīņas, no kurām visas ir uzvarētas un 10 ar KO

Aleksandrs Usiks - Spotazinas.com

Foto: ukropnews24.com

WBO pirmā smagā svara čempions ir Usiks, kuru daži eksperti pat pielīdzinājuši viņa tautietim Kļičko. Usiku pamatoti uzskata par nākamo „lielo bokseri”, kurš varētu pulcēt pilnas arēnas un pelnīt lielu naudu. Tomēr tikpat daudz ir cilvēku, kas uzskata, ka Usiks ir pārvērtēts. Bet tomēr ļoti bīstams bokseris ar kreiļa stāju un ļoti labu spēju kustēties un veidot neordinārus uzbrukuma leņķus. Pēdējās cīņas viņš ir aizvadījis ASV, kas ir labs rādītājs un, ja iespējama cīņa starp Mairi un Usiku, tad tā notiktu ASV un visdrīzāk notiktu kā Vasilija Lomačenko „undercard” cīņa, jo tikko, 8. aprīlī, ASV cīnījās visi trīs ukraiņi, kuri ir saistīti ar menedžeri Egis Klimas – Vasils Lomačenko, Aleksandrs Usiks un Aleksandrs Gvozdiks. Tas nozīmē, ka Mairis varētu parādīt sevi ASV lielākai publikai, jo ukraiņu cīkstoņi kļūst populāri ASV tirgū, un Usiks ir izteicis vēlmi apvienot visas jostas pirmajā smagajā svarā un tad pāriet uz smagsvariem, lai tur iegūtu jostas.

Jāpiemin, ka Usiks ir 2012. gada Olimpisko spēļu čempions un profesionālām cīņām pievērsās tikai pēc olimpiādes. Viņš ir ar lielu amatieru pieredzi un nu jau sāk aklimatizēties profesionālajā boksā. Viņš ir viens no bīstamākajiem bokseriem šajā svarā ne tāpēc, ka viņam ir nāvējošs sitiens, bet tieši tāpēc, ka prot labi kustēties un labi izmantot savu kreiļa stāju. Protams, sitiens viņam ir atbilstošs svaram, taču pēdējā cīņā likās, ka viņš nespēj pielikt treknu punktu cīņā ar Maiklu Hanteru, kurā aizvadīja 12 raundus. Lai gan viņš dominēja un gandrīz piebeidza cīņas beigās Hanteru, tomēr nespēja sist nokauta sitienu. Arī nesen ir izskanējušas ziņas, ka Usiks interesējas par cīņu ar Mairi – jau kādu laiku Usiks seko Maira gaitām līdzi un bija arī sastopams Arēnā Rīga, kad Mairis cīnijās ar Duradolu. Iespējams, šī cīņa varētu notikt tuvākajā nākotnē.

WBA čempions Deniss Lebedevs – 37 gadi, Krievija 29 uzvaras, no kurām 22 ar KO, un 3 zaudējumi

Deniss Lebedevs - Sportazinas.com

Foto: boxingscene.com

Lebedevs ir tikai 1,80 m garš, kas pirmā smagā svara kategorijai ir diezgan maz, tomēr tas nav bremzējis krievu boksera karjeru, kurš bijis divās versijās pirmā smagā svara čempions. Tagad viņu trenē slavenais Fredijs Roučš, kurš ir trenējis neskaitāmi daudzus čempionus un bijis vairākus gadus labākais treneris, un pašlaik ir treneris Migelam Koto un Menijam Pakjao.

Lebedevs ir labs bokseris ar kreiļa stāju, kurš spēj pielāgoties attiecīgajos brīžos, bet tomēr jāuzsver, ka vecums dara savu un ar daudzām grūtām cīņām aiz muguras Denisu Lebedevu varētu ierindot kā vismazāk bīstamo pretinieku Mairim. Lai gan Lebedevs visiem čempioniem spētu sagādāt problēmas, tomēr viņš iet uz norietu un 2016. gadā vēl zaudēja savu IBF jostu jaunajam un ļoti bīstamajam Muratam Gasījevam.

Murats Gasijevs – 23 gadi, augums 192 cm, uzvarējis visas 24 cīņas, no kurām 17 uzvarējis priekšlaicīgi

Murats Gasijevs - Sportazinas.com

Foto: boxingscene.com

Vladikaukāzā dzimušais Gasijevs ir ļoti bīstams bokseris, sākot ar to, ka viņam ir tikai 23 gadi un viņš jau ir čempions, viņu trenē slavenais Abnels Sančezs, kurš ir Genādija Golovkina treneris. Jāpiemin, ka Sančezs ir lielisks treneris un viens no labākajiem boksa treneriem pasaulē kopā ar tādiem treneru grandiem kā Fredijs Roučs (Freddy Rouch), Roberts Garsia (Robert Garcia), Nasims Ričardsons (Naazim Richardson), Rodžers Meivezers (Roger Mayweather), Ignacio Beristains (Ignacio „Nacho” Beristain) un citiem aktīvajiem slavas zāles treneriem.

Murats ir agresīvs bokseris, kuram ir ļoti liels spēks, un viņa pusē ir jaunība. Tas nozīmē, ka viņš ir spējīgs fiziski dominēt pār bokseriem un spējīgs turēt tempu visus 12 raundus. Ja Mairim ir jācīnās ar šo bokseri, tad tas jādara pēc iespējas ātrāk, jo Murats tikai kļūst labāks, un turpmāko 5 gadu laikā viņš pilnveidosies – var iedomāties, cik bīstams viņš būs vēlāk. Mairim un Muratam ir deviņu gadu starpība, ja Mairis tagad ir savā pieredzes un fiziskajā zenītā, tad Murats vel tikai uz to iet, un jau tagad viņš ir ļoti bīstams čempions.

Kā vēl viens potenciāls pretinieks ir goda čempions Tonijs Belju, bet uzskatu, ka šī cīņa nenotiks, jo Tonijs ir kļuvis par cīkstoni, kurš vēlas nopelnīt un nekautrējas par to. Ja pēdējā cīņā nopelnīja vairāk nekā divus miljonus, tad noteikti, ja cīnīsies, tikai par lielāku naudas summu vai vismaz par to pašu, un ir pat grūti iedomāties, kam būtu jānotiek, lai cīņai ar Mairi savāktu tādu summu – tikai Belju honorāram būtu jābūt ap 3 miljoniem. Šādas summas ir iespējams savākt smagsvaru divīzijā, jo tur ir nauda, reitingi un cilvēki, kuri gatavi maksāt PPV.

@andrew_tabiti vs Tony Bellew FOLLOW: @mayweatherpromotions

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

Nesen Instagram profilā Floids Meivezers juniors ielika bildi, kurā redzams Tonijs Belju pret Meivezera promoutēto Endrjū Tabiti. Mairis Briedis ir WBC čempions, līdz ar to, ja Meivezers tiešām kaut ko rīko, tad viņam ir jāvēršas pie Brieža nevis pie Belju, jo visticamāk Tonijs Belju nedomā atgriezties pirmajā smagajā svarā, ja vienīgi tur nav ļoti lielas summas, kuru viņš var nopelnīt. Vēl potenciāli Mairis var cīnīties ar Marko Huku, bet, visticamāk, šo cīņu nerīkos, jo tā tagad nebūtu aktuāla un iznākums būtu tāds pats – Maira uzvara.

Šī divīzija ir pilna ar labiem bokseriem, un Mairis ir viens no šīs konkurences pilnās divīzijas čempioniem. Noteikti nākotnē viņam ir priekšā lielas cīņas!

Komentāri - 1

  • Anonymous
    13/04/2017 12:17

    Gaidam ar nepacietību nākošās cīņas, izskatās ka pret Huku cīņa tikai bija par jostu ! Tad nu lai izdodas uzveikt arī visus šos cīkstoņus! #briedis

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas basketbola izlase aizsardzībā
30/06/2022 21:19

Latvija izdemolē Serbijas spēles sistēmu un pārpildītajā arēnā nodrošina uzvaru apakšgrupā

Latvijas vīriešu basketbola izlase ceturtdien Rīgā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā uzvarēja Serbiju, izcīnot pirmo vietu grupā. Latvija pārspēja Serbiju ar 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21). Pirmajā ceturtdaļā mazrezultatīvā spēlē,…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām