Makheils: saucot mani dažādos vārdos, nemainīsies manas domas par Hārdenu

Džeimss Hārdens, sportazinas.com
AP Photo/Sue Ogrocki

ESPN vēsta, ka pēdējās nedēļas laikā starp Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Hjūstonas “Rockets” basketbolistu Džeimsu Hārdenu un bijušo “Rockets” treneri Kevinu Makheilu notiek regulāra viedokļu apmaiņa vienam par otru.

“Saucot mani dažādos vārdos, nemainīsies manas domas par to, ko redzēju komandā, kad to trenēju. Ir grūti izklausīties patiesam komandas biedru priekšā, ja pats nespēlē aizsardzībā,” stāsta bijušais “Rockets” treneris.

“Džeimss tik tiešām ir lielisks spēlētājs. Viņš vasarā spēj noorganizēt tikšanos visai komandai, kā arī darīt vēl daudz vajadzīgo lietu. Kad runāju par līdera dotībām, domāju par spēju izlīdzināt spēles gaitu. Vai nu tā ir izslēgšanas spēle, vai parasta sezonas spēle pret smagu, saniknotu pretinieku, pretinieki ir gatavi cīnīties – pēkšņi, četras minūtes pirms trešdaļas beigām esi iedzinējos ar deviņu punktu pārsvaru, taču pretinieki ir tie, kas katrā spēles epizodē cīnās līdz galam un izcīna vajadzīgās bumbas. Šajā brīdī nav runa par individuālo meistarību, bet gan par vēlmi cīnīties, lai uzvarētu.

Džeimss nav tas, kurš šajā brīdī spēj sapurināt komandu, jo tāds ir viņa raksturs. Savukārt Kriss Pols būs tas, kurš nostāsies aci pret aci ar komandas biedru un pateiks, ka ir laiks saņemties. Domāju, ka tas ir tas, kas komandai ir vajadzīgs. Piemēram, arī Dreimonds Grīns (Goldensteitas “Warriors” basketbolists – red.) paveic lielisku darbu, kad nepieciešams sapurināt komandu. Domāju, ka Pols būs tas, kurš būs komandas līderis brīžos, kad Džeimss kļūs mazliet intraverts un kluss,” Makheils precizē savu viedokli par Hārdena līdera dotībām.

Iepriekš ziņojām, ka Makheils, kurš no 2011. līdz 2015. gadam vadīja Hjūstonas klubu, NBA TV raidījumā Open Court izteica viedokli, ka Hārdens nav spējīgs būt par komandas līderi, jo spēlētāji Hārdenu nespēj uztvert nopietni. Basketbolists nevēlējās pieņemt šo bijušā trenera kritiku un nosauca viņu par klaunu.

„Viņš ir klauns. Es centos darīt visu, ko viņš prasīja, centos būt komandas līderis un to vadīt jau kopš pirmās dienas, kad nonācu Hjūstonā. Viņš noniecina manu vārdu, kaut arī nekad man necentās iemācīt būt par labāku līderi,” uzskata basketbolists.

Tieši Hārdens ir viens no iemesliem kādēļ Makheils vairs nav Hjūstonas kluba treneris. Starp abām personībām bija redzamas nesaskaņas, un abiem bija atšķirīgas domas par nepieciešamo spēlēs stilu.

Basketbolists šajā vasarā pagarināja līgumu ar “Rockets” līdz 2023. gadam. Jaunā vienošanās paredz, ka laika posmā no 2019. līdz 2023. gadam viņš nopelnīs papildus 170 miljonus ASV dolāru, tādējādi viņa sezonas alga pieaugs līdz 42,5 miljoniem.

28 gadus vecais Hārdens aizvadīs savu sesto sezonu ar Hjūstonas “Rockets”. Aizvadītajā sezonā basketbolists piedalījās 81 spēlē, kuru laikā vidēji laukumā atradās 36,4 minūtes, izceļoties ar 29,1 punktu, 11,2 rezultatīvām piespēlēm un 8,1 izcīnītām atlecošajām bumbām.

“Rockets” savu nākamo NBA sezonu uzsāks 17. oktobrī izbraukumā pret aizvadītās sezonas čempioni Goldensteitas “Warriors”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par