Mamčics: Varbūt ir pārāk daudz emociju, kas mums traucē spēlēt pārliecinošāk

12/05/2024 22:39
Nokopēts
Roberts Mamčics
SPORTAZINAS.COM, EKSKLUZĪVI NO ČEHIJAS

Latvijas hokeja izlases aizsargs Roberts Mamčics sarunā ar “Sportazinas.com” pēc pasaules čempionāta spēles pret Franciju komentējis komandas sniegumu tajā, dalījās pārdomās par pārliecību, kā arī nodeva vēstījumu valstsvienības faniem.

Jau vēstīts, ka šodien Latvija papildlaika pēdējā sekundē izrāva uzvaru pret Franciju ar 3:2, izšķirošos vārtus gūstot komandas kapteinim Kasparam Daugaviņam. Mamčics laukumā pavadīja 20 minūtes un 11 sekundes, spēli pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu. “Uzvarēt vienmēr ir patīkami, nav svarīgi, kāds ir rezultāts un kādu komandu pieveicām, jo uzvara ir uzvara. Tagad vienkārši jāgatavojas nākamajiem mačiem.”

Aizsargs arī pauda viedokli par vājiem startiem abos PČ mačos. “Varētu pateikt, ka izgājām negatavi, bet varbūt pēc vakardienas spēles neesam atraduši to, ka lai to pasaka… varbūt neesam pārliecināti sevī. Jāspēlē pārliecinošāk, jo zinām, kā mēs varam spēlēt, mēs to arī [pērn] esam demonstrējuši pret labām komandām. Priekšā ir brīvdiena, labi atpūtīsimies, divas uzvaras ir kabatā un viss vēl tikai priekšā. Varbūt ir pārāk daudz emociju, kas mums traucē spēlēt pārliecinošāk, jānomierinās un jāspēlē tā, kā mēs mākam. Un tad domāju, ka viss būs labi. Šodien pirmais periods arī nebija no tiem labākajiem, bet kopumā spēlējām diezgan normāli. Ar katru spēli jāuzlabo savs sniegums,” uzsver hokejists.

Daugaviņš par negaidīti smagajām spēlēm: Neviens jau nebrauktu, ja nebūtu tik interesanti

Jautāts par to, vai arī pretinieki tagad velta lielāku uzmanību Latvijai, aizsargs atbild apstiprinoši.“Kā Harijs Vītoliņš teica gan pirms turnīra, gan pirms treniņnometnes, pagājušajā gadā mēs to latiņu pacēlām tik augstu, ka tagad jebkurš pretinieks pret mums gatavosies ļoti nopietni. Un, kā var redzēt, ne pret vienu šajā turnīrā nav viegli spēlēt. Visi to māk, tā ir tikai viena spēle un 60 minūtes. Jākoncentrējas un jādara savs darbs.”

Mamčics arī pastāstīja, vai aizsarga funkcijās ir kāda atšķirība, spēlējot formātā trīs pret trīs. “Pa lielam viss tas pats, divi uzbrucēji un viens aizsargs, kurš vairāk atbild par to aizsardzību, ir pirmais cilvēks, kurš būs aizsardzības zonā. Bet dažreiz ir arī iespējas, kad varu palīdzēt uzbrucējiem kaut ko izveidot uzbrukuma zonā, jo trīs pret trīs formāts ir spēle šurp turp, visu laiku kādai komandai pārsvars, vai nu trīs pret diviem, vai divi pret vienu, vai trīs pret vienu. Pirmkārt, protams, jādomā par aizsardzību, un, kad redzi, ka ir droši pieslēgties uzbrukumam, tad to var arī darīt.”

Liepājas hokeja audzēknis arī atklāja, ka viņš pamanīja šīs pilsētas karogu Ostravas arēnas tribīnēs. “Karogu pamanīju vēl vakar, šodien pamāju viņiem, parādīju, ka arī esmu no turienes, es nezinu, varbūt tie fani par to nezina. Parādīju respect.”

Aizsargs arī nodeva vēstījumu Latvijas faniem, kuri no komandas varbūt sagaida pārliecinošāku sniegumu. “Mums jāturas visiem kopā un jāatbalsta viens otru, tikai tā mēs varēsim kaut ko gūt un kaut ko sasniegt. Kā arī bija pagājušajā gadā, kad visi bijām kopā un varējāt redzēt, kā tauta apvienojās, viens otru atbalstīja, cilvēki pat raudāja ielās no prieka. Dzīve ir viena, tā ir jābauda. Tu nekad nezinās, kā ies, bet jāatbalsta viens otru. Kopīgi mēs esam ļoti stipra tauta.”

Vakar Mamčics guva savus pirmos vārtus pasaules čempionātus, un atklāja, ka saņemto īsziņu daudzums bija lielāks nekā parasti. “Protams, protams bija vairāk. Nebiju iemetis iepriekš savus vārtus izlases rindās, vakar izdevās, labi, ka arī uzvarējām, tas ir galvenais. Īsziņu bija ļoti daudz.”

NOBALSO! | Izvēlies Latvijas izlases trīs zvaigznes spēlē pret Franciju

TOP notikumi
1
X
2
5.78
4.35
1.54
1.49
4.34
6.52
4.15
3.34
1.95
1.33
-
2.85
3.6
-
1.22
3.75
-
1.2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām