Markess izcīna 11. uzvaru “MogoGP” šosezon

27/10/2019 12:00

Spānis Marks Markess no “Repsol Honda” komandas svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta 17.posma – Austrālijas “Grand Prix” – sacensībās “MotoGP” ieskaitē.

Markess, kurš pirms trim nedēļām nodrošināja savu sesto titulu, izcīnīja 11. uzvaru sezonā.

Šajā nedēļas nogalē Austrālijā dominēja viņa tautietis Maveriks Vinjaless (“Monster Energy Yamaha”), kurš svētdien bija vadībā lielu daļu sacīkstes. Pēdējos apļos Markess viņu apsteidza, kamēr pats Vinjaless, cenšoties atgūt līderpozīciju, piedzīvoja kritienu.

Otrais finišēja brits Kels Kračlovs (“LRC Honda”), kurš pērn Austrālijā guva smagu savainojumu, bet trešais bija mājinieks Džeks Millers (“Pramac”).

Aiz pirmā četrinieka bija itālis Frančesko Banjaja (“Pramac”), piekto vietu ieņēma spānis Hoans Mirs (“Suzuki Ecstar”), bet pirmo sešinieku noslēdza Itālijas motobraucējs Andrea Jannone (“Aprilia”).

Slavenais itālis Valentīno Rosi (“Monster Energy Yamaha”) savās karjeras 400.sacīkstēs finišēja astotais.

Markess kopvērtējumā iekrājis 375 punktus, otrais ar 240 punktiem ir itālis Andrea Doviciozo, bet tālāk ar 183 punktiem ir spānis Alekss Rins.

Šogad tiks aizvadīti 19 posmi, sezonai noslēdzoties novembrī Valensijā.

Markess ir seškārtējs pasaules čempions un pēdējo četru gadu “MotoGP” klases uzvarētājs. Spānis prestižākajai klasei pievienojās 2013.gadā un jau savā debijas sezonā kļuva par čempionu.

Tāpat Markesam ir pa vienam titulam “Moto2” klasē un 125 kubikcentimetru klasē.