Markess pēc gandrīz 600 dienu pauzes izcīna “MotoGP” uzvaru

20/06/2021 16:09

Titulētais Spānijas motosportists Marks Markess svētdien Zaksenringas trasē izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta astotā posma – Vācijas “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā “MotoGP” klasē. Ilgstoši savainojumu ārstējušajam Markesam šī bija pirmā uzvara kopš 2019.gada Valensijas “Grand Prix”. Spānis uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa pēc 581 dienas pārtraukuma.

“Repsol Honda” braucējs Markess līderpozīcijā izvirzījās pirmajā aplī, kad apsteidza startā uzvarējušo tautieti Aleišu Espargaro (“Aprilia”). Pēdējos apļos Markesam nedaudz pietuvojās Migels Oliveira (“Red Bull KTM”), taču portugālim neizdevās nopietni apdraudēt līderpozīciju. Trešais finišēja francūzis Fabio Kvartararo (“Monster Energy Yamaha”).

Kopvērtējumā līderis ar 131 punktu ir Kvartararo, bet otrais ar 109 punktiem ir viņa tautietis Žoans Zarko (“Pramac”), kurš svētdien finišēja astotais. 2020.gada sezonā par pasaules čempionu tika kronēts Spānijas motobraucējs Hoans Mirs no “Suzuki Ecstar” komandas.