Mārtiņš Sesks: Mērķis ir WRC, bez šāda mērķa nemaz nebrauktu rallijā (VIDEO)

11/04/2018 15:25

Eiropas rallija čempionātā (ERC) marta beigās debitēja Latvijas ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kuri “Opel Motorsport” rūpnīcas un “LMT Autosporta Akadēmijas” komandas rindās pirmajā posmā Portugālei piederošajās Azoru salās izcīnīja trešo vietu “Junior U27” klasē.

Ralliju Seska ekipāža savā klasē sāka kā līderi, tomēr otrās dienas beigās tika pārsists mašīnas ritenis, kā rezultātā latvieši tika atmesti līdz otrajai pozīcijai. Papildus tam pēdējā ātrumposmā tika piedzīvots ātrumkārbas defekts, kā rezultātā ekipāža tikai ar grūtībām tika līdz finišam, izcīnot trešo pozīciju.

Intervijā LTV1 raidījumam “Sporta Studija” Sesks atzina, ka autobraucējiem Latvijā ir priekšrocība, ka tie var iegūt atļauju piedalīties autosacīkstēs un braukt tajās ar vieglo automobili jau no 14 gadu vecuma. Sesks automobili esot iemācījies vadīt jau astoņu gadu vecumā, kas citur Eiropā neesot iespējams.

Jautāts vai Latvijas rallija čempionātā Sesks braukšot ar “Opel” vai kādas citas markas automobili 18 gadus vecais autosportists atbildēja: “”Opel” komanda būtu tikai priecīga ja mēs arī LČ brauktu ar šīs markas auto, tomēr redzēsim kā tas izvērtīsies – mums vēl ir divi mēneši laika. Ideālajā variantā tas būtu “Opel”, jā.”

“Ar “Opel Motorsport” komandu mums sadarbība izveidojās dabiski un pamazām. Mums piedāvāja iespēju atbraukt aizvadīt treniņbraucienus ar “Opel” mašīnu. Pēc veiksmīga Liepājas ERC posma, kas notika pagājušā gada oktobrī “Opel” nolēma ar mums šī gada 1. martā noslēgt sadarbības līgumu,” atzina liepājnieks.

“Pirmajā gadā mums pašiem ir jālīdzfinansē sadarbība ar “Opel”. Mērķis jau no sākuma ir piedalīties Pasaules rallija čempionātā (WRC), bez šāda mērķa nemaz nebrauktu rallijā,” stāstīja braucējs.

Avots: LTV Sporta Studija

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….