Medijs: IBSF prezidents Feriāni tiek virzīts par ziemas sporta veidu pārstāvi SOK Izpildkomitejā

Ivo Feriāni, sportazinas.com
Ivo Feriāni Foto: Aivars Liepiņš/Dienas mediji

Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidents varētu nomainīt Džanfranko Kasperu Starptautiskās Olimpiskās komitejas () Izpildkomitejā, kur pārstāvētu ziemas sporta veidus, vēsta portāls “insidethegames.biz”.

Par šo tēmu runāts Olimpisko ziemas sporta veidu starptautisko federāciju asociācijas (AIOWF) Ģenerālajā asamblejā aiz slēgtām durvīm. Lēmumu vēl jāratificē SOK.

Kā liecina portāla rīcībā esošā informācija, par Feriāni virzīšanu amatam atdotas četras balsis, bet pret – trīs. Feriāni atbalstījušas ne tikai viņa vadītā IBSF, bet arī Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS), Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) un Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL).

Šveicietis Kaspers šogad atkāpsies kā SOK loceklis, bet viņam atlikuši divi gadi AIOWF prezidenta amatā. Iepriekš viņš izmantojis īpašo noteikumu punktu, kas ļauj būt SOK loceklim arī pārsniedzot 70 gadu vecumu, taču ne vairāk kā četrus gadus. Kaspers janvārī kļuva 74 gadus vecs.

Feriāni par SOK biedru kļuva 2016.gadā un tiek uzskatīts par SOK prezidenta Tomasa Baha lojālu atbalstītāju.

Tiesa, viņa pārstāvniecību SOK var apdraudēt šogad gaidāmās IBSF prezidenta vēlēšanas, kurās Feriāni var arī nepārvēlēt. Pašlaik 58 gadus vecais Feriāni IBSF prezidenta amatā ir kopš 2009.gada.

IBSF pēdējā gada laikā saņēmusi skarbu kritiku par to, ka, spītējot SOK piespriestajām diskvalifikācijām, ļāva Krievijas sportistiem piedalīties starptautiskajās sacensībās.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par