Medijs: Tuvākajās dienās IIHF paziņos par pasaules čempionāta atcelšanu

Hokeja arēna, sportazinas.com
Hokeja arēna | Foto: IIHF

Šogad pasaules čempionāts hokeja nenotiks, par ko tuvākajās dienās paziņos Starptautiskā hokeja federācija (), vēsta medijs “The Hockey News”.

Pirms dažām dienām organizācijas prezidents Renē Fāzels sarunā ar Krievijas mediju RBK kārtējo reizi apstiprinājis, ka viņa vadītā organizācija līdz pēdējām brīdim centīsies izvairīties no turnīra atcelšanas.

“Mēs sekojam situācijai. Pagaidām ir pārāk agri runāt par PČ atcelšanu. Es ceru, ka čempionāts tiks aizvadīts. Aprīļa vidus ir vēlākais laiks, kad tiks pieņemts lēmums,” toreiz teica Fāzels.

Šodien kļuvis zināms, ka Šveicē pieņemts lēmums atcelt vietējo čempionātu, NLA kļūstot par vēl vienu turnīru, kurā “play-off” mači netiks aizvadīti.

Iepriekš Krievijas medijos parādījās informācija, ka 2014. gada ziemas olimpisko spēļu mājiniece Soči būtu gatava uzņemt turnīru tajā gadījumā, ja tā aizvadīšana Šveicē nebūs iespējama koronavīrusa dēļ. IIHF viceprezidents Kalervo Kumola apstiprināja, ka šāds variants eksistēja.

“Mēs tiešām saņēmām piedāvājumus no Krievijas par PČ aizvadīšanu Sočos, bija arī variants ar Baltkrieviju. Tāpat izskatījām iespēju rīkot turnīru Somijā, taču negribam bojāt 2022. gada čempionātu, kas norisināsies jaunajā stadionā Tamperē. Tagad ideja ar pārcelšanu vairs netiek izskatīta. Esam sarunājuši, ka gala lēmuma pieņemšanas termiņš ir 20. aprīlis. Ceram, ka līdz šim datumam situācija uzlabosies,” teica funkcionārs.

PČ hokejā bija plānots aizvadīt no 8. līdz 24. maijam Šveices pilsētās Cīrihē un Lozannā. Latvijas izlasei grupu turnīrā bija paredzēti mači pret Krieviju, Somiju, ASV, Šveici, Norvēģiju, Itāliju un Kazahstānu.

Tikmēr pati IIHF informē, ka pasaules čempionāta hokejā norise šobrīd ir spēkā.

“Pretēji medijos ziņotajam, 2020.gada pasaules čempionāts nav atcelts. Pasaules čempionāta norise šobrīd ir spēkā,” teikts IIHF paziņojumā.

Tas gan negarantē, ka tuvākajā dienās netiks pieņemts lēmums par pretējo.

IIHF prezidents: Šobrīd ir pārāk agri runāt par pasaules čempionāta atcelšanu

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par