Mēģinājums numur trīs – bijušais “Dinamo” uzbrucējs Žerdevs dodas uz Kazahstānu

Nikolajs Žerdevs, sportazinas.com
Nikolajs Žerdevs | Foto: HK "Ryazan"

35 gadus vecais uzbrucējs Ņikolajs Žerdevs pieņēmis Kazahstānas kluba Kokšetau “Arlan” piedāvājumu, ziņo “Telegram” kanāls “Hokejs bez skatītājiem”.

“Arlan” ir viena no Kazahstānas čempionāta stiprākajām vienībām. Iepriekšējo septiņu sezonu laikā tā vienu reizi kļuva par valsts čempioni un vēl trīs reizes spēlēja finālā. Pagājušajā sezonā čempionāta pārtraukšanas brīdī tā ieņēma pirmo pozīciju līgā ar 43 panākumiem 60 mačos.

Pagājušā gada vasarā Žerdevam izdevās vienoties par līgumu ar Augstākās hokeja līgas (VHL) klubu “Ryazan” un atsākt karjeru pēc vairāk nekā viena gada pauzes. Taču jaunajā vienībā uzbrucējs nospēlēja tikai deviņas spēles, izdarīja divas piespēles un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -7.

Jau vēstīts, ka 2019. gada jūlija vidū 34 gadus vecais hokejists panāca vienošanos ar citu līgas klubu “Tambov”. Organizācijas direktors Sergejs Kasjanovs komentēja, ka Žerdevs ir nopelniem bagāts hokejists, līdz ar ko tika pieņemts lēmums iztikt bez pārbaudes laika. Taču uzbrucējs neieradās pat uz komandas treniņnometni, bet vēlāk vienības vadība noraidīja informāciju par līguma noslēgšanu ar hokejistu.

Pēc tam hokejists parādījās “Ryazan” nometnē. Komandas galvenais treneris Aleksandrs Sircovs bija priecīgs par hokejista pievienošanos. “Pirmie iespaidi pēc darba ar Nikolaju ir ļoti labi. Viņš izpilda visas prasības, nemēģina izlikties, ka ir labāks par citiem, neprasa papildus uzmanību. Jautājums ir, cik ātri viņš atgūs fizisko formu. Mēs sapratām, ka līguma parakstīšana ar Žerdevu ir risks, taču ceru, ka tas attaisnosies. Pagaidām manas lielākās galvassāpes ir atrast viņam optimālus partnerus,” atzina speciālists.

Pauze uzbrucēja karjerā iestājās 2018. gada janvārī, kad viņš tika atskaitīts no Rīgas “Dinamo”. Jau iepriekš bija zināms par spēlētāja problēmām ar alkoholu, un pirmais trauksmes zvans atskanēja vēl 2017. gada novembrī. Toreiz parādījās informācija, ka hokejista līgums ar rīdziniekiem ir lauzts.

Kluba padomes priekšsēdētājs Juris Savickis izteicās, ka galējais lēmums jāpieņem Ģirtam Ankipānam, kurš šajā sakarā izteicās lakoniski: “Nevaru komentēt visas baumas.”

Krievijas medijs “Championat” rakstīja, ka Savickis ar Ankipānu pieņēma kopīgu lēmumu par vēl vienas iespējas došanu talantīgajam uzbrucējam. Žerdevs atvainojās un apsolīja turpmāk strādāt atbilstoši visām noteiktajām profesionālajām uzvedības un ētikas normām. Tomēr 2018. gada janvārī līgums tika lauzts. Savā Rīgas posmā hokejists atzīmējās ar trīs vārtiem un divām piespēlēm 18 mačos.

2003. gadā Žerdevu ar ceturto numuru draftēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas “Blue Jackets”. Pasaules spēcīgākajā līgā hokejists aizvadīja 436 spēles, kurās sakrāja 264 (116+148) rezultativitātes punktus. Savukārt KHL uzbrucējs piedalījās 408 mačos, kuros viņš guva 79 vārtus un atdeva 153 piespēles. 2009. un 2012. gadā Žerdevs tika kronēts par pasaules čempionu.

Bijušais “Dinamo” uzbrucējs par savu karjeru: Cūka visur atradīs dubļus

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par