Melbārdis/Strenga izcīna Latvijai pirmo medaļu Phjončhanā

19/02/2018 15:45

Šodien, Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Latvijas delegācijai pirmo medaļu komplektu nodrošināja Oskars Melbārdis un Jānis Strenga, kuri bobslejā divniekiem ļoti spraigā cīņā izcīnīja bronzas godalgas.

3. brauciens

Pēc trešā brauciena kopvērtējuma situācija pirmajā pieciniekā bija ļoti saspringta. Pirmo no piektās vietas šķīra nieka 0,13 sekundes, bet Oskars Melbārdis un Jānis Strenga no trešās pozīcijas atpalika tikai 0,03 sekundes.

Savukārt praktiski no cīņas par medaļām bija izstājies Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis, kuri pēc trīs braucieniem kopvērtējumā ierindojās septītajā pozīcijā.

4. brauciens

Pirmie, kā ierasts pēdējā braucienā, izbrauca pēdējās vietas ieguvēji kopvērtējumā pēc trešā brauciena. No mūsējiem pirmie loģiski brauca Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis, kuri startēja kā 14. Mūsējie lieliski iestūma bobu, taču kļūdu virknes dēļ vairāk kā 0,20 sekunžu pārsvars saruka līdz minimumam un galu galā tas bija tā brīža tikai trešais labākais laiks.

Ķibermanis/Miknis ierindojās devītajā vietā, bet korejieši apsteidza visus iepriekšējos braucējus un ieņēma sesto vietu. Nākamie uz starta stājās pieci labākie. Niko Valters un Kristians Pozers veica optimālu braucienu, bet pēc viņiem uz starta stājās Oskars Melbārdis un Jānis Strenga.

Startā mūsējie apsteidza Valteru par 0,12 sekundēm un nākamajā kontrolpunktā sakrāja jau 0,17 sekunžu pārsvaru. Nākamajā atskaites vietā pārsvars jau bija 0,20, taču noslēgumā izdevās pārspēt Valteru par 0,15 sekundēm. Nākamie uz starta stājās Johaness Lohners un Kristofers Vebers, kuri sāka līdzīgi kā mūsējie, taču pieļāva kļūdas un rezultātā zaudēja Melbārdim

Tas nozīmēja, ka Melbārdis un Strenga izcīnīja pirmo medaļu Latvijai Phjončhanas olimpiskajās spēlēs! Nervus kutinošā turpinājumā cita vāciešu ekipāža ar Frančesko Frīdrihu un Torstenu Margisu veica identisku braucienu kā kanādieši Džastins Kripss un Aleksandrs Kopacs.

Rezultātā Frīdriha un Kripsa pilotētajām komandām tika dalīta pirmā vieta un abi saņems zelta medaļas, bet Oskars Melbārdis un Jānis Strenga nodrošināja trešo pozīciju, par ko iegūs bronzu. Sudraba medaļas šoreiz netiks nevienam no sportistiem.